Mägi sise-MMil finaali ei pääsenud

Maris Mägi.
Maris Mägi. Foto: Priit Simson

Dohas jätkuval kergejõustiku sise-MMil Maris Mägi 400 m jooksus finaali pääseda ei õnnestunud.

Esimeses poolfinaalis starti tulnud Mägi sai oma jooksus ajaga 53,30 kuuenda koha. Hommikuses eeljooksus oli ta jooksnud 53,21, tema tänavu joostud Eesti siserekord on 52,98.

Esimese poolfinaali kiireim oli venelanna Tatjana Firova 51,36ga, teine oli Novlene Williams-Mills 51,77ga ning kolmandana pääses finaali Guyana jooksja Aliann Pompey 52,29ga.

Teise poolfinaali kiireim oli ameeriklanna Debbie Dunn, kes võitis ajaga 52,08. Teine oli bulgaarlanna Vania Stambolova 52,30ga ning kolmas Botswana jooksja ajaga 52,34, mis on ühtlasi uus Botswana rekord.

Kuna teises poolfinaalis said kõik naised kirja aja alla 53 sekundi, sai Mägi kokkuvõttes 12. koha.

«Kõige paremini poolfinaaliga rahule ei jäänud, aga midagi hullu ka polnud,» sõnas Mägi, kes lootis Dohas Eesti rekordit parandada.