Eesti hokikoondis kaotas Soomele 0:6

Soomlased (valges) saatsid täna Eesti koondise väravasse kuus litrit.
Soomlased (valges) saatsid täna Eesti koondise väravasse kuus litrit. Foto: Toomas Huik

Teise divisjoni MMiks valmistuv Eesti jäähokikoondis kaotas Premia jäähallis toimunud sõpruskohtumises 0:6 Soomele.

Kui Eesti koondis tuli kohtumisele oma parimas koosseisus, siis Vancouveri olümpiamängudel pronksmedali võitnud soomlaste eest uisutas jääle sisuliselt nende U20 esindus. Tugevama koosseisu kokkusaamist takistas eelkõige Soome liiga ning ka teiste maailma tippliigade otsustavad mängud.

Võitjate poolel viskas kaks väravat Teemu Rinkinen, korra olid täpsed Joonas Jalvanti, Leo Komarov, Ville Sopanen ning Teemu Talberg.

Enne tänast kohtusid Eesti ja Soome hokikoondised viimati 1939. aastal.

Mängu käik:

20:06

Mäng käib!

20:06

Mängitud on esimesest kolmandikust 1.30 ja Eesti saab mängida arvulises ülekaalus

20:06

Premia jäähalli on kogunenud täismaja publikut, hinnaguliselt vaatab kohapeal ajaloolist matši üle tuhande inimese

20:09

Kohtumine on kestnud viis minutit ning seis püsib jätkuvalt 0:0. Esimene arvuline ülekaal jäi Eesti koondisel kasutamata

20:18

Eesti koondis tegi arvulises ülekaalus mitu head pealeviset, kuid väravani ei jõutud. Mõlemad meeskonnad on taas täies koosseisus väljakul

20:20

Eesti saab uuesti arvulise ülekaalu, mängitud esimest kolmandikku 11 minutit

20:20

Mängitud 11.59 ja soomlastel saadetakse veel üks mees väljakult ära. Eesti saab mängida 5:3 vastu

20:22

Kahe mehega vähemuses Soome kasuks viskab värava Leo Komarov, Soome juhib 2:0, mängitud 12.24

20:23

Väravale eelnenud olukorras põrkasid värava taga omavahel kokku Eesti koondise väravavaht ja kaitsemängija

21:03

7.59 mängitud ning Eesti koondisel taas ülekaal, seis on jätkuvalt 3:0 Soome kasuks

21:20

Teise kolmandiku alguses mängis Eesti koondis agressiivsemalt ja näitas ka rünnakul head mängu. Teise kolmandiku lõpus aga väsiti ning vajuti rohkem oma tsooni

21:48

10 minutit kohtumise lõpuni, Soome on jätkuvalt 6:0 ees

21:51

11.19 mängitud, Eestil ülekaal

22:01

Mäng läbi! Soome võitis 6:0

Tõsi, tegemist pole Vancouveri olümpial pronksi saanud esindusmeeskonnaga, kuid selles seltskonnas leidub mehi, kes sooviksid kuuluda tänavuse MMi koosseisu.

Põhjanaabrite esinduse huvipakkuvaim mängija on Narvast pärit, ent noorukiea Soomes veetnud ning sealse kodakondsuse saanud Leo Komarov.

Postimees.ee hoiab kell 20.00 algava kohtumise käiguga kursis.