Vaino koduklubi kaotas veerandfinaali avamängu

Joonas Vaino treeningul.
Joonas Vaino treeningul. Foto: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Joonas Vaino koduklubi Lappeenranta NMKY alustas Soome korvpallimeistriliigas veerandfinaalmängudega, kaotades avamängus võõral väljakul KTP-le 100:77.

Kohtumise kangelaseks tõusis KTP 36-aastane vanameister Eric Washington, kes ladus LrNMKY korvi koguni 37 silma, tabades muuhulgas kaheksa kolmepunktiviset 16st, vahendab basket.ee.

Võitjate rivistuses tegi muljetavaldava etteaste ka teine ameeriklane, 201 cm pikkune Ryan McDade, kes lisas 13 punkti ning koguni 20 lauapalli.

Põhihooajal kõik neli omavahelist kohtumist kaotanud LrNMKY parimatena tõid Aceem Scott ja Adam Hall 17 silma.

Möödunud nädalal Eesti noortekoondise koosseisus Hollandist rahvusvaheliselt korvpalliturniirilt seitmenda kohaga naasnud Joonas Vaino mängis esimeses veerand-finaalkohtumises 4,5 minutit ning tõi kaks punkti ja võttis kaks lauapalli.

Teine veerandfinaalmängud peetakse juba reedel, kui LrNMKY võõrustab KTP-d.