Mait Patrail ja Kadetten vallutavad Euroopat

Mait Patrail
Mait Patrail Foto: Schaffhauseni Kadetten

Eesti parima käsipalluri Mait Patraili ja tema koduklubi ­Schaffhauseni Kadetteni üllatusteseeria sai jätku – EHF Cupi poolfinaali avamängus kaotati võõrsil maailma ühele paremale meeskonnale Flensburgi Handewittile kõige napimalt 30:31.

Pärast seda kui meeskonnad seisul 15:15 puhkepausilt naasid, juhtis Kadetten teise poolaja keskel 24:21 ja 50. minutil 28:25. Veel viis minutit enne lõpuvilet olid külaliste edunumbrid 30:28, kuid Saksamaa liigas kolmandal kohal asuv Handewitt lõpetas kohtumise 6000 pealtvaataja silme all kolme vastuseta jäänud tabamusega.

«Lõpus andsid kohtunikud meile kergeid kaheminutilisi karistusi ja mängisime vähemuses,» lausus kuus väravat mängus visanud Patrail, kellest sai ühe tabamuse enam kirja Iwan Ursic.

«Handewitti mängijatele meeldib taga kiiresti sööta ja kaitses auke otsida. Võtsime neilt selle lõbu ära ja tegime võimalusel vea,» lisas kaks nädalat tagasi 22. sünnipäeva tähistanud eestlane.

Handewitti rootslasest peatreeneri Per Carleni sõnul sai määravaks nende nõrk kaitse. «Peame mõningaid asju parandama. Olen optimist ja arvan, et jõuame finaali. Kaitse ja väravavahi koostöö jättis soovida,» märkis Carlen, kes tulnud mängijana maailmameistriks ning mänginud Barcelona ja Atlanta olümpia finaalis.

Tõenäoliselt piisab Kadettenile korduskohtumises finaalipääsuks ükskõik millisest võidust, sest kodusaalis pole Šveitsi selle hooaja parim klubi ühelgi eurosarjavastasel üle 30 värava visata lubanud.

«Teine mäng tuleb raskem, sest ilmselt vastane alahindas meid,» ütles Patrail. «Meil on teisipäeval Šveitsi liiga mäng, sakslased saavad aga nädal aega rahus valmistuda.»

Kaheksa parema seas teise Saksamaa klubi Göppingeni Frischi välja lülitanud Kadetten on kahtluseta sarja suurim üllataja. Teises poolfinaalpaaris alistas La Rioja Naturhouse (Hispaania) kodusaalis Lemgo TBV (Saksamaa) 30:25.

Üle-eelmisel nädalal Eesti koondisega seotud olnud Patrail ning teise Šveitsi klubi Thuni Wackeri mängijad Marius Aleksejev ja Kaupo Liiva pidid tuhapilvest häiritud lennuliikluse tõttu klubi juurde tagasi minema maad mööda. Pikemate peatusteta kulgenud reisil juhtisid vaheldumisi väikebussi vennad Martin ja Margus Lillepea.

Teisipäeva õhtul – ka teised Kadetteni leegionärid hilinesid samal põhjusel – pärale jõudnud Patrail sai enne mängu kaaslastega teha vaid kaks ühistreeningut. Kolmapäeval toimuma pidanud Šveitsi meistrivõistluste mäng pearivaali Zürichi Amicitiaga lükati edasi.

«Pikk reis kurnas tublisti. Kuna mõlemad treeningud toimusid õhtul, sai poole päevani põõnates end korralikult välja magada,» rääkis Patrail.