Keane andis kriitikale vastulöögi: Ferguson ei tea, mis on lojaalsus

Roy Keane (vasakul).

FOTO: SCANPIX

Endine Manchester Unitedi jalgpalliklubi peatreener Sir Alex Ferguson meenutas oma elulooraamatus ManU tippmängija Roy Keane'i lahkumist ning väitis, et iirlane saadeti ära liigse tujukuse tõttu. Keane andis legendaarsele treenerile vastulöögi ning väitis, et Ferguson ei tea, mis on lojaalsus.

Ferguson kirjutas oma raamatus, et Keane hakkas muutuma, kui ta ei olnud väljakul enam nii domineeriv mängija nagu oma tippaegadel. Keane’i halb tuju mõjutas terve meeskonna meeleolu ja seetõttu oli oluline tujukas ja vananev staar meeskonnast ära saata.

Keane vastas Fergusoni kriitikale omapoolse küsimusega treeneri lojaalsuse kohta. «Mäletan, et meil oli minu sealoleku ajal vestlus lojaalsusest. Arvan, et ta ei tea selle sõna tähendust. Ta kritiseeris pidevalt mängijaid, kes talle edu tõid. Arvan, et peatreener ei peaks seda tegema,» vahendas Keane'i sõnu BBC.

«Kujutage ette, mida ta oleks öelnud, kui me poleks ühtegi karikat võitnud.  Me tõime klubile edu ja andsime endast kõik, kui seal olime. Aga nagu ma ütlesin, siis see on praegu elu üks osa. Inimestele meeldib raamatuid kirjutada ja oma endiseid mängijaid kritiseerida,» lisas Keane.

Lisaks Keane'ile räägib Ferguson oma raamatus ka teistest ManU staaridest nagu näiteks Cristiano Ronaldost ja David Beckhamist.

Tagasi üles