Patrail sihib taas Saksa klubi skalpi

Mait Patrail
Mait Patrail Foto: Reuters

EHF Cupi finaalis kohtub kahes eelmises voorus Göpingeni Frischi ja Flensburgi Handewitti välja lülitanud Eesti käsipalluri Mait Patraili (pildil) klubi Kadetten kolmanda Saksamaa klubiLemgo TBVga.

Võõrsil peetud esimese poolfinaalmängu 30:31 kaotanud Kadetten läks 1900-pealise kodupubliku toel hinge tõmbama seisul 12:12. Teise poolaja sündmused kuulutasid aga kurja, sest 42. minutil olid võõrustajad kaotusseisus 13:18. Kadetteni lõpuspurt tõi raske võidu 24:21.

«Flensburg mängis ise oma võidu maha,» ütles Patrail. «Kindlas eduseisus võtsid nad tempo maha, kuid kuus-null kaitse vastu nappis nende tagameestel võimsust. Jätkanuks vastased kiiret mängu, polnuks meil võimaluse poegagi.»

Viiest viskest vaid ühe Flensburgi väravasse saatnud Patrail tegi vanemate ja õe Janeli silme all hooaja ühe kahvatuma etteaste. «Teise poolaja keskel olin omadega läbi. Oma osa mängis kindlasti väga umbne saal, mis oli poolteist tundi enne kohtumise algust puupüsti rahvast täis,» ütles Patrail.

Saksamaa liiga 7. kohal asuv Lemgo kaotas poolfinaali avamatšis võõrsil hispaanlaste La Rioja Naturhousele 25:30, kuid võitis eile 34:26. Kullaomanik selgitatakse kahe mängu kokkuvõttes. Täna õhtul Viinis võetakse loosi, kumb meeskond peab esimese kohtumise kodus.

Mängud on tähendusrikkad ka selle poolest, et just Lemgo soovis Patraili tulevaks hooajaks endale värvata, kuid eestlasega 2011. aastani lepingu sõlminud Kadetten pani tehingule käe ette. «Tore oleks kolmandat korda Saksamaa klubi võita. Lemgol on probleeme vigastustega,» teadis Patrail.