Tammeka päästis Lõuna-Eesti jalgpalli au ja jätkab kõrgseltskonnas

Tartu Tammeka fännid võitu tähistamas.
Tartu Tammeka fännid võitu tähistamas. Foto: Eveliis Eek / Valgamaalane

Tartu ja terve Lõuna-Eesti parim jalgpalliklubi Tammeka alistas meistriliiga teises üleminekumängus 4:1 Rakvere Tarva ning kindlustas koha kõrgseltskonnas ka järgnevaks hooajaks.

Ainsa Lõuna-Eesti meeskonnana meistriliigas püsiv Tammeka on viimasel kahel hooajal pidanud kõva võitlust püsimajäämise nimel. Eelmisel hooajal langetigi tegelikult esiliigasse, kuid jalgpalliliidu otsus kaotada FC Viljandi nimeline meeskond andis tartlastele uue võimaluse. Sellel hooajal lõpetati liigas Kuressaare ees eelviimasel kohal ja koha pidid Tammeka mehed lunastama üleminekumängudega.

Tänane kohtumine leidis aset Valgas, sest Tartus pole hetkel mitte ühtegi staadionit, kus kannataks sellisel tasemel mängu pidada. Rakveres toimunud avamängu oli Tammeka võitnud 2:1.

Valgas pani Tammeka jõudude vahekorra kindlalt paika juba paarikümne minutiga. Veerandtunnise mängu järel juhtis Tartu Heiko Tamme kauglöögi ja Alar Tovstiku omavärava järel 2:0. 21. minutil tõi Rasmus Tomsun tabloole numbrid 3:0. Henri Hang lõi Rakvere poolelt veel ühe värava tagasi, kuid mängu viimase tabamuse eest hoolitses taas Tamm.

Valka sõitsid kohale bussitäis Rakvere fänne ning hulgaliselt tartlasi, kokku oli Läti piire äärde oma meeskonnale kaasa sõitnud elama 174 pealtvaatajat.