Rohunurm kinnitas, et oli võimalikust hinnatõusust varem kuulnud. Ka Pirita majandusgümnaasiumi haldusjuhi Rein Rook rääkis, et hinnatõusu kohta liikusid kuuldused, kuid ametlikku teadet polnud. Seepärast ei saadud ka üürijaid hinnatõusu eest hoiatada.
Tallinna linnajuhtide koostööle ja infovahetusele või õigupoolest nende puudumisele viitab aga fakt, et spordisaalide üüri tõusust ei teadnud midagi Tallinna spordiameti juht Rein Ilves.
«Meeldiv olnuks selle plaani kohta midagi varem teada,» sõnas Ilves ja põhjendas oma soovi sellega, et kõige rohkem puudutab hinnatõus just tema haldusalasse jäävaid spordiklubisid, kes peavad nüüd leidma üüri maksmiseks lisaraha. Linnale nad loota ei saa, sest nagu Ilves oli sunnitud möönma, jääb uuel aastal sporditoetuseks mõeldud pearaha tänavusega samale tasemele. «Me ei kavatse seda summat vähendada, kuid meil pole ka võimalust klubidele midagi juurde anda,» tõdes ta.
Postimehele on räägitud, et uute hindade kehtestamisel võeti aluseks Audentese spordikooli saali üürihinnad. Samas märgiti, et Audentes peab end ise ära majandama ja seepärast ongi seal hinnad kõrgemad.
Hinnatõus on aga märgatav. Näiteks Pirita majandusgümnaasiumi suure saali kasutamise tund hakkab 65 euro asemel maksma 78 eurot. Märksa väiksemas südalinna koolis kerkib hind 23 eurolt 28-le.
Rohunurm on loonud südalinna koolis korvpalliklassid ning spordisaali üürnike hulgas on ka sama kooli kehalise kasvatuse õpetaja Janne Ritsi juhitav BC Stars. Direktor püüabki teha kõik endast oleneva, et laste korvpallitreeningute hind ei tõuseks.
«Lastegruppidele on meil õigus teha hinnaalandust ja kui meil õnnestub täiskasvanute arvelt omatuluks planeeritud summa kokku saada, võin lastele tehtavat allahindlust suurendada,» selgitas ta manööverdamisvõimalusi. Samas on koolijuhtide käed seotud, kuna nad peavad teenima omatulu – teisisõnu on see raha, mille abil saab kooli arendada.
Postimehele on räägitud, et järgmise aasta eelarves on omatulu suurenemisega arvestatud, seega on koolid pandud sundolukorda ja nad ei saa omatulu teenimisest loobuda.
Haridusameti juhi Pajula sõnul ei tunneta ta vähimatki vastutust laste sportimisvõimaluste raskendamise pärast. Korduvalt esitatud küsimusele, kuidas peaksid spordiklubid leidma hinnatõusuks raha, ta aga ei vastanud.