Ujumiskoondis tahab EMil finaali jõuda

Riho Aljand

FOTO: Erakogu

«Kindlasti saab raske olema, sest meie oleme heas seisus, aga ennustan, et ka kõik teised on heas seisus. Kindlasti läheb sajandike mänguks ja eks siis ole näha, kes end finaali pressib,» rääkis ujumise lühiraja Euroopa meistrivõistluste eel Eesti koondise peatreener Riho Aljand. Järgmisel nädalavahetusel Taanis toimuvale EMile sõidab Eestist 16 ujujat, A-normi täitjatelt ootab Aljand finaalipääsu ning hea esituse korral ka medalikohti.

Taanis toimuva lühiraja EMi jaoks täitis Eesti ujujatest A-normi seitse meest: Martti Aljand, Martin Liivamägi, Filipp Provorkov, Ralf Tribuntsov, Pjotr Degtjarjov, Andres Olvik ja Martin Allikvee. Esmakordselt peavad eestlased lisaks välismaistele konkurentidele EMil jõudu katsuma ka omavahel.

«Meil on esimest korda selline seis, et rinnuliujumises on mehi rohkem kui kohti,» selgitas Aljand. «Iga riik võib üles anda neli meest, aga edasi pääseb kaks. Seega peavad 100 meetri rinnuliujumises omavahel edasipääsejad selgitama Aljand, Liivamägi ja Allikvee ning ühel neist eelujumistest edasi asja pole,» rääkis Aljand.

Hea vormiga finaali

Koondise peatreeneri sõnul on mõne A-normi täitnud mehe puhul finaalipääs küsitav, ent õnnestumise korral võiks kõik siiski eelujumistest edasi saada. «Olvikult oleks ehk palju finaalipääsu nõuda ning samuti ei oska ma öelda, mis seisus on Provorkovi 50 meetri «konn», aga teiste puhul tahaks näha, et nad finaalipääsu nimel pingutaksid. Enne tuleb üldse finaali jõuda, aga usun, et nii Aljand kui Liivamägi mõlemad tahaksid ka finaalis head esitust näidata,» märkis Aljand.

Koondise peatreenerina ei tahtnud Aljand enne võistlust võimalikku medalite arvu ennustama hakata, ent kinnitas, et kõik EMile sõitvad sportlased on täie tervise juures. «Kuna ma pole kuulnud, et keegi omadega hädas oleks, siis võib eeldada, et kõik on oma parimal tasemel valmis. Eks kohapeal selgub, kuidas kellegi keha välja veab,» selgitas Aljand.

Aljandil hea ettevalmistus

Lisaks teistele koondislastele on viimaks saanud hakata korralikult treenima ka Martti Aljand, kes suvel viibis sõjaväes. Isa kinnitusel on poeg saanud tiitlivõistluseks treenida küll lühemat aega, ent siiski korralikult.

«Marttil on ettevalmistus läinud plaanipäraselt. Oli teada, et tänavune hooaja ettevalmistusperiood jääb lühemaks, aga pole meil mõtet selle üle viriseda. Tegime oma treeningud ära ja nüüd tuleb endast maksimum anda,» ütles Aljand.

Lisaks A-normi täitjatele sõidab EMile ka üheksa B-normi täitjat. Normitäitjatest jäävad seekord kõrvale jalavigastusega kimpus olev Vadim Romanov ning Põhjamaade juunioride meistrivõistlusele sõitev Sigrid Sepp. Lühiraja EM toimub 12.–15. detsembrini.

Lühiraja EM

A-norm – Martti Aljand, Martin Liivamägi, Filipp Provorkov, Ralf Tribuntsov, Pjotr Degtjarjov, Andres Olvik, Martin Allikvee

B-norm – Maria Romanjuk, Tess Grossmann, Maria Harutjunjan, Karleen Kersa, Marko Tiidla, Kristjan Jürisoo, Andri Aedma, Kätlin Sepp, Endri Vinter

Tagasi üles