Noor Eesti karateka võitis maailma karateliiga

Tanel Paabo.
Tanel Paabo. Foto: Arno Saar / Õhtuleht

Maailma Karate Föderatsiooni värskelt avaldatud jooksvas edetabelis on eestlased headel kohtadel ning Tanel Paabo võitis maailma karateliiga Karate 1 arvestuses esimese koha.

Värskes edetabelis tõusis spordiklubi Budo esindaja Paabo U18 klassis +76kg kumites 5. kohale. Maailma karateliiga Karate 1 2013. hooaja kokkuvõttes saavutas Paabo üldvõidu, mis on noormehe teine järjestikune liigavõit. Varasema võidu sai Paabo kaalukategoorias U16 +70kg.

Li Lirisman, kes võttis tänavu esimest korda osa maailmaliiga etapist, saavutas Karate 1 sarjas neljanda koha neidude kumites U16 -54kg. Jooksvas edetabelis tõusis Lirisman 15. positsioonile.

Lauri Mengel tuli tänavusel hooajal meeste +84kg kumites Karate 1 sarjas 21. kohale ja jooksvas edetabelis 15. positsioonile.