Hälvin on omapärase arengulooga sportlane. Kuigi iluuisutamine talle väga meeldis, ei seadnud ta koolitüdrukuna endale erilisi eesmärke. Hälvin mäletab, et treeningukaaslased rääkisid ikka sellest, kuidas nad soovivad jõuda maailmameistrivõistlustele või olümpiale, kuid teda see ei huvitanud.
«Toona tahtsin lihtsalt uisutada,» meenutab ta. «Tõsisemalt hakkasin võitude peale mõtlema alles 16-aastaselt, kui sooritasin esimest korda kahe ja poole pöördelise hüppe. Selles hetkest alates mõistsin, et võiksin paremaks pürgida.» Kuid ka veel siis ei mõtelnud ta suurvõistlustest, vaid lihtsalt sellest, kuidas paremini uisutada. «Mulle meeldib see, mida ma teen, ja mind pole painanud soov, et pean kindlasti kuhugi jõudma. Alles nüüd võtsime koos treeneriga eesmärgi pääseda järgmisel talvel EMile.»
Just treener Irina Kononovaga seostab Hälvin enda esiletõusu. Aastaid valitses iluuisutamise ringkondades arvamus, et Hälvin pole kuigi perspektiivikas sportlane. Elu viis ta aga kokku Kononovaga, kes on värske Eesti meistri kolmas treener. Alles nüüd tunneb iluuisutaja, et on leidnud enda jaoks õige juhendaja.
«Kononova suudab süstida minusse palju positiivsust ja enesekindlust, eelmistel treeneritel pole see õnnestunud. Ma tunnetan, kuidas ta usub minusse,» kiidab Hälvin treenerit, kellega ta alustas koostööd möödunud aasta suve lõpus. «Treeningud on hoopis teistsugused, kui varem kogesin,» lisab ta.
Tiitlivõistlusele pääsemine pole siiski kerge. Näiteks tänavu ei anna Eesti meistri tiitel Hälvinile rohkemat kui alaliidu stipendiumi saamine. EM ja Sotši olümpia jäävad endale aastatega esinumbri staatuse välja võidelnud Jelena Glebova pärusmaaks. Vaid juhul, kui Glebova peaks nendel võistlusel põruma, võib kevadisel MMil tekkida võimalus kellelgi teisel. Näiteks Hälvinil, kes Eesti meistrivõistlustel alistas mõned aastad tagasi komeedina kohalikku tippu lennanud Gerli Liinamäe.