Tallinna Selver ei jätnud austerlastele eurosarjas mingit võimalust

Mariel Gregor

Tallinna Selveri võrkpallimeeskond alistas Challenge Cupi 1/16 finaali kordusmängus ülikindlalt 3:0 (14, 21, 11) Austria klubi Graz Holding. Selveri resultatiivseimana kogus Hindrek Pulk 17 punkti. Järgmises ringis ootab eestlasi Sloveenia klubi Kamnik Calcit.

Mängu käik:

1. geim: Selver alustas koosseisus Martti Keel, Reimo Rannar, Meelis Kivisild, Helari Jalg, Martti Rosenblatt, Hindrek Pulk. Kodumeeskond alustas hästi, Hindrek Pulk viis Selveri 6:2 juhtima ja õige pea suurendas Pulk Selveri eduseisu juba 10:2-le. Austerlased kosusid aga ning vähendasid vahe 10:6-le. Kivisilla ja Jala kahene blokk toob tabloole numbrid 16:9 Selveri kasuks. Selveri blokk töötab korralikult. Esimese geimi võidab Selver kindlalt 25:14.

2. geim: Rosenblatti rünnak viib Selveri teises geimis 7:5 ette. Austerlased teevad väga palju lihtsaid vigu ja Selver on 11:7 juhtimas. Rannar ründab resultatiivselt - 16:10 Selverile. Rosenblatt 18:13. Nüüd on ka Selver eksinud ja seis 21:20 eestlastele. Pika pallivahetuse võidab õnnega pooleks Selver, minnes 23:21 ette. Pulk saab õpuks kolmandal katsel palli maha löödud - 24:21. Geim Selverile 25:21.

3. geim: Selver pääseb 3:1 juhtima. Pika pallivahetuse lõpetavad resultatiivselt austerlased ning seis 6:3 Selverile. Pulk ässpalling - 8:4. Selveri kahene blokk - 11:6. Selver on 14:7 juhtima pääsenud. Kivisild lööb esimest tempit ja Eesti meister juhtimas 19:9. 25:11 - Rosenblatt paneb mängule punkti ja Selver jõuab järgmisse ringi.

Austrias peetud mängus sai Selver 3:2 võidu ning vajab seega edasipääsuks võitu ka täna. Selveri 2:3 kaotuse korral otsustab edasipääseja kuldne geim.

Järgmises ringis ootab selle paari võitjat Sloveenia klubi Kamnik Calcit.

Mänguta 12 parema hulka pääsenud Pärnu läheb kaheksandikfinaalis vastamisi Itaalia klubiga Latina Andreoli, vahendab volley.ee. Latina võitis kodusaalis Antwerpeni Precura kindlalt 3:0, kuid jäi võõrsil sama tulemusega kaotajaks ning edasipääseja otsustati kuldses geimis. Kuldse geimi kallutas 15:10 enda kasuks Latina meeskond.