Saada vihje

Spordi asekantsler: tahame luua noortespordi toetamises stabiilsemad lahendused

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Mariel Gregor
Copy
Tõnu Seil
Tõnu Seil Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Täna kogunesid Kultuuriministeeriumis spordialaliitude, Eesti Olümpiakomitee ning Eesti Spordikoolituse- ja Teabe SA esindajad, et arutada veelkord läbi treenerite töö tasustamise küsimused.

Kultuuriministeeriumi spordiala asekantsler Tõnu Seili kinnitusel on ministeeriumi kindel eesmärk noortespordi kestliku arengu kindlustamine ja treeneritele suurema kindlustunde tagamine. «Treenerite peamine murekoht on olnud sotsiaalsete garantiide puudumine, meie sihiks on see probleem lahendada, et tagada laste ja noorte treeneritele vajalik stabiilsus. Esitame lähinädalatel oma ettepanekud lahendusvariantide kohta valitsusele arutamiseks,» ütles Tõnu Seil.

Kultuuriministeerium on nõus stipendiumide maksmise süsteemi täpsustamisega, omapoolsed ettepanekud hõlmavad lisaks toetusmehhanismi loomist, mille abil saaksid spordiklubid ja -koolid jätkata laste ja noorte sporditegevuse juhendamist.

Noortetreenerite töö tasustamisega seotud probleemid kerkisid taas päevakorda, kui maksuamet nõudis Martin Reimi jalgpallikoolilt ja veel kahelt lastespordiklubilt sisse tuhandeid eurosid maksuvõlga ja tõdes samas, et kui riik appi ei tule, ootab noortesporti katastroof.

Reim, kelle jalgpallikool tunnistati maksuvõlglaseks – maksuamet leidis, et treeneritele tasutud stipendium on tegelikult töötasu – ning nõuti sisse 27 000 eurot, andis asja kohtusse. Kaotuse korral võidakse järgmisena ette võtta pea kõik Eesti noortespordiklubid ning need pankrotti ajada. Üks klubi, mis jagas Reimi jalgpallikooli saatust, oli sunnitud juba uksed kinni panema ja 300 last tänavale saatma, sest ei suuda tasuda enam kui 60 000-eurost maksuvõlga.

Tagasi üles