Ja nüüd küsimus noortele Eesti jalgpalluritele, kellele peaks see raamat olema kohustuslik ja kes tahavad saada sama heaks kui Zlatan või Messi: kui te ei tee päevast päeva, tundide kaupa individuaalset tööd, siis kuidas te tippu jõuate? Kuidas te jõuate samale tasemele üliandekate töörügajatega?
Zlatan, muide, jõudis ruttu tõeni: «Kui minusugune kutt tahab tunnustust pälvida, peab ta olema viis korda parem kui Leffe Persson ja kes nad seal kõik olid. Pidin treenima kümme korda rohkem. Muidu polnud mul mingit võimalust. Mitte iialgi! Eriti siis, kui ma olen rattavaras.»
Niisiis sai Zlatanist Zlatan. Kordumatu. Jalgpalligeenius, kuid samas konfliktne, valmis enda eest võitlema viimseni. Loomult tänavakass. Tema individualism võis olla kokkuvõttes meeskonnale kasulik, kuid see surus tiimikaaslasi maha. Noortevõistkondades tahtsid lapsevanemad teda, getopoissi, satsist minema peksta, hiljem läks Zlatan tülli nii mõnegi treeneri ja kolleegiga. Karvad lendasid.
Aga Zlatan oli tõhus. Uskumatult tõhus, kui kokku lüüa riikide tšempionitiitleid. Amsterdami Ajaxiga võitis ta neid kaks, Torino Juventusega kaks, Milano Interiga kolm, FC Barcelonaga ühe, AC Milaniga ühe, Pariis Saint-Germainiga ühe.
Tiitlid tiitliteks, kuid see, mida elab läbi tippjalgpallur, on karm, ja sellest karmusest kirjutab Zlatan ausalt. Ja võimsalt. Näiteks vigastustest.
«Minu tasemel jalgpallur on natuke nagu apelsin. Klubi pigistab teda seni, kuni kogu mahl on väljas, siis on aeg mees edasi müüa. See võib kõlada julmalt, aga nii lihtsalt on. See käib mängu juurde. Me kuulusime klubile, ja me ei olnud seal selleks, et tervist parandada, olime seal vaid selleks, et võita.»