Eesti vutikoondis alistas 2:0 Soome

Lahkumisetenduse andnud Indrek Zelinski tänab publikut.
Lahkumisetenduse andnud Indrek Zelinski tänab publikut. Foto: Raigo Pajula

Eesti jalgpallikoondis alistas tänases sõpruskohtumises 2:0 Soome. Kohtumise avavärava lõi Andres Oper 5. minutil. 55. minutil sai koondise eest esmakordselt jala valgeks Sander Post. Lahkumismängu pidanud Indrek Zelinski oli platsil 17 minutit.

MÄNGU KÄIK:

MÄNG ON LÄBI!

Soome üritab viimaste sekunditeni auväravat, aga Kotenko on täna väravas kindel.

Kohtunik lisab mängule kaks minutit

90. min: Eesti vahetab. Puri pingile, Alo Bärengrub mängu

88. min: taas on Porokara aktsioonis ja jälle jääb Kotenko peale

85. min: Roni Porokara lööb ohtlikult peale, meie õnneks suudab Artur Kotenko siiski tõrjuda

83. min: Eesti vahetab. Väljakule jookseb Karl Palatu, puhkama saab Gert Kams

81. min: soomlased vahetavad. Puhkama tuleb Mika Ääritalo, mängu tuleb Mikael Forssell

80. min: soomlastel saab Teemu Pukki heast kohast löögile, meie õnneks lendab pall siiski mööda

77. min: soomlased mängivad Roni Porokara hästi löögile, kuid Kotenko püüab kindlalt

78. min: Eesti ründab taas edukalt, kuid rünnaku lõpus vilistatakse Postile viga

73. min: Vassiljev näitab keskväljal mitmel korral head tehnikat, kuid lõpuks saavad soomlased palli siiski enda valdusesse

74. min: Eesti ründab hästi, kuid soomlaste väravavaht on väravas kindel

70. min: soomlaste poolelt proovib kaugelt Jeremenko, kuid edutult

66. min: paar minutit tagasi väljakule tulnud Purje proovib kaugelt lüüa, kuid pall lendab kindlalt väravast mööda

60. min: Eesti ründab jälle ohtlikult. Seekord andis paremalt äärelt hea tsenderduse Kams, kelle hea sööt külvas vastaste värava all palju segadust

57. min: soomlased sahistavad ka Eesti koondise väravavõrku, kuid kohtunik vilistab suluseisu

55. min: Oper saab keskväljakult supersöödu ja annab selle värava alla edasi, kust palli toimetab võrku Sander Post. Eesti juhib 2:0! See värav oli Sander Posti esimene tabamus Eesti koondise eest

Konsa saab healt kohalt löögile, kuid vastaste väravavaht püüab kindlalt.

Eesti teeb kaks vahetust. Väljakult lahkuvad Pareiko ja Kruglov, mängu tulevad Kotenko ja Post.

Soomlased tegid teiseks poolajaks samal ajal viis vahetust

ESIMENE POOLAEG:

Esimene poolaeg on läbi! Eesti juhib 1:0!

41. min: eestlased ründavad hästi ja Oliver Konsa oleks peaaegu saanud väravavahiga silmitsi, kuid soomlased saavad napilt jaole

38. min: eestlaste poolel saab Dmitri Kruglov viga ning mees tuuakse platsilt ära, Ats Purje läheb samal ajal igaks juhuks sooja tegema

37. min: soomlased ründavad ohtlikult, kuid Eesti seisab kaitses kindlalt

36. min: Oper saab healt positsioonilt löögile, kuid saadab palli üle värava

32. min: Oper võitleb soomlasega vastaste karistusala lähistel tuliselt palli pärast, kuid lõpuks vilistatakse eestlasele viga

26. min: Juha Mäkela kukub kergest puutest karistusalas ja soomlased nõuavad penaltit, kuid seda siiski ei järgne

21. min: Eesti koondis hoiab vastaste poolel hästi palli ning näitab ilusat jalgpalli

17. min: Zelinski asemel tuleb väljakule Oliver Konsa

16. min: publiku aplausi saatel lahkub väljakult Indrek Zelinski, kes alustas kohtumist ka kaptenina. Kaptenipaela saab Konstantin Vassiljev

15. min: viimastel minutitel on käinud tihe võitlus keskväljal

10. min: soomlased teenivad nurgalöögi, mida läheb andma Jari Litmanen. Nurgalöögi järel saab hästi löögile Juha Mäkela, kuid Pareiko on väravas kindel

9. min: Juska Savolainen lööb umbes karistusala joonelt Eesti väravale, kuid pall läheb kindlalt mööda

5 min: Eesti koondis mängib keskväljakul hästi kokku ja pall toimetetati paremale äärde, kust Sander Puri andis täpse tsenderduse, mille Andres Oper ka väravasse toimetas. Eesti juhib 1:0!

4. min: Kruglov teenib Eestile umbes 35 meetri pealt karistuslöögi, mis siiski tulemust ei too

1. min: Oper saab kaaslastelt hea söödu ja toimetab palli ka värvasse, kuid kohtunik vilistab suluseisu

EELLUGU:

Soome koondise algkoosseis: Jukka Lehtovaara; Veli Lampi, Ari Nyman, Tim Sparv, Niklas Moisander; Mehmet Hetemaj, Juska Savolainen; Roni Porokara, Jari Litmanen, Mika Ääritalo; Juho Mäkelä.

Eesti koondise algkoosseis Soome vastu: Sergei Pareiko - Andrei Sidorenkov, Taavi Rähn, Andrei Stepanov, Gert Kams - Aleksander Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Dmitri Kruglov, Sander Puri - Andres Oper ja Indrek Zelinski.