Nii Kaaberma kui Embrich kinnitavad ühest suust, et hooaja alguses ei tasu Eesti reitingut liiga tõsiselt võtta, sest mõni pole kõigil võistlustel vehelnud. Ja üleüldse maksvat pigem see, kuidas sa maailmas läbi lööd. MK-etappidelt saab hankida märksa kopsakamaid punkte ning hooaja keskel on edetabel juba tõepärasem.
«Euroopas saadame võistlustele kuus või seitse – kui Lehis vigastusest paraneb – naisvehklejat, mis tähendab, et kõik saavad end tõestada,» rääkis Kaaberma. «Samas sobib üks tiimi paremini kui teine, sest on stabiilsem ja suudab vajadusel seisu hoida või rünnata. Parim koosseis tagab edu. Kui mõni solvub, et teda naiskonda ei lülitata, on see tema asi. Üritagu Eestis kahe parima sekka murda ja siis on koht kindel.»
Naiskond on kokku sulanud
Embrich kinnitas, et Euroopa meistriks tulnud naiskond on suurepäraselt kokku sulanud. «Teame aasta järel täpselt, kes vehkleb millise vastasega paremini, millisega kehvemini. Teame, kes suudab otsustaval hetkel pinget taluda, kes seisu hoida. Kui meil polnud tulemust, polnud koosseisul suurt vahet. Nüüd, kus me medaleid võidame, on kõik kanged kõrvalt õpetama ja meie väljavõideldud ettevalmistusraha jagama.»
Kaaberma sobib naiskonna peatreeneriks suurepäraselt, arvas Embrich. «Tulemused ju näitavad seda. Ta tunneb asja ja suudab koostada parima tiimi, mistap tuleb teda usaldada.»
Just peatreeneri puudumine tekitas aastaid tagasi, kui eelmine põlvkond medaleid võitis, naiskonnas tõsiseid konflikte, meenutas toona noorima liikmena tiimi kuulunud Embrich. «Kui Samuil Kaminski peatreeneri ametist lahkus, läks asi käest.»