Järgmisena võttis Drange ette suusa- ja laskesuusamaailma, mis olla patupesa.
«Täiesti vale, et jalgrattureid sõimatakse suurimateks dopingutarvitajateks. Rahvusvaheline Jalgrattaliit on ainus spordiorganisatsioon, mis teeb tõhusat tööd, ja seetõttu võetakse ka palju sportlasi vahele,» kuulutas Drange.
Suusatamises ja laskesuusatamises olla asi täiesti käest ära, keelatud ainete vastu ei võidelda. «Kahe ala peale võeti aastal 2012 tuhat dopinguproovi ning neist vaid 81st otsiti EPO jälgi ning omakorda neist proovidest oli kõigest 43 võetud võistlusvälisel ajal.
Mida siis proovidest otsiti, kui EPO on kestvusaladel levinuim dopingaine? Need alaliidud ei soovinud välja selgitada patuseid ei üheksakümnendatel ega ka praegu. Näiteks ei võeta kedagi vahele ebanormaalse verepildi alusel, kuigi seda peaks tegema.»
Drange väitel ei tehtud aastal 2009 ühelegi laskesuusatajale EPO-testi maist kuni novembrini. Ta olevat oma sõnul kohtunud IBU juhtidega ja viidanud probleemile.
Norra meedia küsis selgitust IBU presidendilt Anders Bessebergilt, kes ei mäletanud kokkusaamist, ning ütles, et alaliit võitleb dopingu vastu täiega, testib piisavalt, ja üleüldse, kuidas sai Drange ligi andmetele, mida teab kõigest kaks inimest.
Edasi materdab Drange oma raamatus ROKi, kelle alluvusse kuulub Rahvusvaheline Antidopingu Agentuur (WADA).
«ROK on huvitatud vaid sellest, et fassaad oleks ilus, mitte võitlusest dopinguga. Pole vaja kuulutada, et olümpiamängudel tehakse 7000 testi, sest sellega ei võeta vahele kedagi. Kõik teavad, et sportlased lõpetavad keelatud ainete tarvitamise enne võistlusi. WADA töö on liiga kaootiline ja vähetõhus. Kinnitan: need, kes tahavad petta, ka petavad. Võitlus on kaotatud. Tänapäeval jäävad dopinguga vahele vaid rumalad või need, kel on halvad nõuandjad.»