Virumaa PK sai kolmandal lisaajal magusa võidu

Korvpall.
Korvpall. Foto: Postimees.ee

10.-12. jaanuarini Rakvere spordisaalides toimunud Euroopa Noorte Korvpalliliiga (EYBL) U15 vanuseklassi esimese divisjoni selle hooaja teine etapp lõppes tõelise põnevuslahinguga, mis sai lahenduse alles kolmandal lisaajal.

Virumaa PK ja Alytus SRC vahelises etapi lõpliku paremusjärjestuse selgitanud mängus vajati võitja väljaselgitamiseks lausa kolme lisaaega. Enne omavahelist mängu oli etapi võitmise võimalus veel mõlemal meeskonnal. Leedukad vajasid selleks vähemalt 10-punktilist võitu, kuid kaotus jätnuks nad hoopis kolmandale kohale ja tõstnuks teiseks Venemaa meeskonna Tšehhovski Jastrebi.

Virumaa PK poistele piisanuks etapi võitmiseks 9-punktiliselt kaotusest ning teise koha saavutamiseks isegi 21-punktilisest kaotusest. Suurema kaotuse korral oleks tulnud leppida Alytus SRC ja Tšehhovski Jastrebi järel kolmanda kohaga. Vaatamata sellistele võimalustele läks Virumaa PK meeskond etapi viimasele mängule vastu kindla võidumõttega, sest etapi esikohast olulisemaks peeti turniiritabelis täiseduga liiga liidrina jätkamist.

Mäng algas leedukate dikteerimisel – Alytuse noored juhtisid kuuendal minutil 16:6 ja kogu edasine kohtumine kulges valdavalt nende 5-10-punktilises eduseisus. Sellest hoolimata suutis Virumaa PK kohtumine lisaajale viia – määravaks said meeskonna suur võidutahe ja viimase kahe minuti jooksul Kristofer Veismanni ja Robin Kivi poolt tabatud kolmepunktivisked. Normaalaeg lõppes tulemusega 43:43.

Esimene lisaaeg algas analoogselt normaalajaga leedukate dikteerimisel, kes juhtisid veel minut enne lisaaja lõppu tulemusega 54:50. Kolmepunktivisked Veismannilt ja Henri Matikainenilt, millele leedukad suutsid vastata vaid kahepunktiviskega, seadsid lisaaja lõpuks tabloole viiginumbrid 56:56.

Teine lisaaeg kulges juba Virumaa PK poiste dikteerimisel. Minut enne teise lisaaja lõppu pääsesid nad juhtima 65:60, kuid seejärel võttis leedukate poolelt mängu enda peale nende liider Grantas Vasiliauskas (mängus 39 punkti ja 28 lauapalli), kes tüüris nad viigisadamasse (65:65).

Järgnenud kolmandal lisaajal suutsid Virumaa PK poisid säilitada külma närvi ning tüürisid nende juhtimisel kulgenud lisaaja ja ka kogu mängu võiduka lõpuni tulemusega 75:72. Virumaa PK resultatiivsemad selles mängud olid Robin Kivi 22 ja Ander Talu ning Sten Saaremäel mõlemad 15 punktiga.

Põnevusmängule eelnenud mängudes oli Virumaa PK meeskond alistanud Venemaa Nižni Novgorodi meeskonna SDJSOR Nr.7 78:31 (Kivi 24 p), Poola meeskonnad Rosa Sport 68:43 (Saaremäel 23 p, Henri Matikainen 20 p) ja Pomerania 99 55:49 (Matikainen 17 p, Saaremäel 15 p) ning venelaste Chekhovskyi Yastrebi 69:55 (Saaremäel ja Kivi mõlemad 18 p).

Virumaa PK jätkab pärast kahte etappi 10 võiduga 10 mängust ka liiga liidrina.

Turniir All Stars viisikusse valiti Ivan Jevstignejev (Tšehhovski Jastrebi), Robin Kivi (Virumaa PK), Henri Matikainen (Virumaa PK), Haroldas Rokas (Alytus SRC) ja Grantas Vasiliauskas (Alytus SRC). Turniiri MVPks nimetati Grantas Vasiliauskas (Alytus SRC).

Etapi lõplik paremusjärjestus:

1.Virumaa PK 5 võitu (5 mängust), 2. Tšehhovski Jastrebi (Tšehhov, Venemaa) 4 (5), 3. Alytus SRC (Alytus, Leedu) 3 (5), 4. Pomerania 99 (Gdansk, Poola) 3 (5), 5. Rosa Sport (Radom, Poola) 2 (5), 6. BC MuKi (Helsingi, Soome) 2 (5), 7. BC Reaal (Tallinn, Eesti) 1 (5), 8. SDJSOR Nr.7 (Nižni Novgorod, Venemaa) 0 (5).