Vigursuusatamise ja lumelaua pargisõit
Kirevas riietuses noorukid kihutavad freestyle-suuskadel või lumelaual alla mööda lauget nõlva, kuhu on paigutatud kolm trampliini hüpeteks ja mitu relssi või toru või muud säärast, üle mille sõidetakse ning trikke tehakse. Kohtunikud jagavad punkte, parim trikitaja võidab.
Publikule on pargisõitu (inglise keeles slopestyle) lihtsalt äge vaadata, kuid seda, mis toimub, jagavad vaid asjatundjad. Vähesed suudavad visualiseerida kava, mille kirjeldus näeb tekstina välja nii: «backside 900, cab 1080, cab 360 üle ball-bonk obstaakli ja switch frontside 180 peale backside 180 maha up-boxile».
Pargisõidust võib saada Eesti esindusala ja seda tänu ühele maailma parimale juuniorile Kelly Sildarule, kes praegu Sotšis kaasalöömiseks on veel liiga noor, kõigest 11-aastane.
Olümpial võistlevad nii mehed kui naised nii suuskadel kui ka lumelaual.
Laskesuusatamise segateatesõit
Laskesuusatamise segateatesõit – kaks naist, kaks meest – annab võimaluse hiilata ka väikeriikidel. MMidel on segateade kavas olnud juba 2005. aastast alates. Muide, kahel viimasel olümpiatalvel, kui laskesuusatamise maailmameistrivõistlusi ei toimunud, jagati segateates MM-medalid ikkagi välja.
Lätlased on kahtlemata rahul, et kelgutamise teatesõit ka olümpiale pääses, sest nad võitsid mullusel MMil pronksi ja ihkavad medalit ka Sotšis.
Kelguteatesõit pole pendelteatevõistlus, et mäest alla ja mäkke, mäest alla ja mäkke – sõidetakse ainult alla. Esimesena stardib meeste ühekelk, selle finišisse jõudes läheb teele meeste kahene, ankruvahetust sõidab naine ja tema lõpetades lüüakse stopper kinni.