Tarvas alistas Erkmaa KK ja liigub turniirivõidu suunas

Korvpall.
Korvpall. Foto: SCANPIX

Laupäeval jätkusid Vinni Spordikompleksis rahvusvahelise noorte korvpalliturniiri Rising Star, kus heitlevad 13-14-aastased poisid, mängud.

Päeva ühes kesksemas vastasseisus alistas korraldajate Erkmaa Korvpallikool seni kaotuseta olnud soomlaste MaSu Basketi 44:32 (poolaeg 22:27). Tasavägise mängu pöördelised sündmused leidsid aset kolmandal veerandajal, mille Erkmaa KK kallutas enda kasuks skooriga 16:1.

Otsustavat neljandat perioodi alustati tänu sellele juba turvalisemas 38:28 eduseisus. Viimasel veerandajal kasvatati edu veel kahe punkti võrra ja võideti kokkuvõttes 44:32. Kaspar Treier viskas võitjate kasuks 17 ning Ricky Waxlax kaotajatele 10 punkti.

Turniiri lõpliku paremustabeli seisukohast kaalukas heitluses oli päeva teises pooles Erkmaa KK vastaseks BC Tarvas/Rakvere SK, kes alustas laupäevast võistluspäeva 72:46 võiduga KK Viimsi üle.

Kümme kaugviset tabanud rakverlased kallutasid kohtumise tartlastega endale 72:50 (34:27) ülekaaluga ja kindlustasid sellega sisuliselt turniirivõidu. Pühapäeval ootab neid ees mäng seni suuri kaotusi tunnistanud Noginskiga.

Karl-Gustav Kello kontosse kanti võitjatest 20, Kaspar Treier viskas kaotajatele 19 punkti.

Kolme tugevama hulka kuuluv MaSu Basket tegi teise turniiripäeva lõpetuseks meelehärmi lätlaste BC Keizarmežs/Jurmala-Sloka võistkonnale, keda võideti 84:48.