ETV meeskond võtab Sotši kaasa 1,4 tonni tehnikat
Vaata ERR.ee videot!

Marko Kaljuveer

FOTO: Teet Malsroos / Õhtuleht

Järgmise nädala reedel algavad Sotši taliolümpiamängud, kuhu ETV meeskond võtab kaasa 1,4 tonni tehnikat, et tuua televaatajateni 200 tundi ülekandeid.

«Seal pagasis on pisikene telestuudio, on nii videoosakond, heliosakond, side, videoserverid, graafikamasinad, põhimõtteliselt viisime ühe telestuudio sinna,» rääkis tehnilise keskuse arendusjuht Toivo Taremaa «Aktuaalsele kaamerale», vahendas ERR Uudised.

Tehnilise poole pealt on varasemast erinev see, et pildiliinid pidi ETV ise tellima ja seda ei saanud teha Euroopa Ringhäälingute Liidu vahendusel.

Lisaks pole Sotši taliolümpia eriline mitte ainult seetõttu, et mängud peetakse subtroopilises kliimas, vaid eestlastel on selle paigaga ka oma puutepunkt.

«Me asume Esto Sadokis, Eesti aiakeses, kus asub meie teleraadio keskus, see on, kui ma nüüd peast mäletan, siis selle aadress on Estononskaja Ulitsa 51, Eesti tänav 51, me asume eesti aiakeses, Eesti külakeses ja järelikult me peame ka mõned eestlased üles leidma seal,» märkis sporditoimetuse juht Marko Kaljuveer.

Tagasi üles