Jõeväli krooniti Eesti meistriks, Hardee katkestas

Tallinnas toimunud rahvusvahelise seitsmevõistluse võitis brasiillane Carlos Chinin, kes kogus kahe päevaga 5951 punkti. Samas peeti maha ka Eesti meistrivõistlused, esikoha teenis Kaarel Jõeväli, kes kokkuvõttes sai 5853 punktiga neljanda koha.

Eestlast edestasid kahe päeva kokkuvõttes veel austerlane Dominik Distelberger 5863 punktiga ning venelane Artjom Lukjanenko, kes kogus samuti 5863 silma. Austerlasele andis paremuseparemus üksikaladel.

Eesti meistrivõistluste hõbemedali teenis 5813 silmaga Andres Raja ning pronksi Janek Õiglane 5519ga.

Suurima staarina Tallinnas startinud kümnevõistluse kahekrodne maailmameister Trey Hardee hoidis viimase ala eel veel esikohta, kuid enda kohta pigem kahvatult esinenud ameeriklane viimase ala starti ei tulnud, kuna otsustas ennast säästa juba järgmisteks võistlusteks.

Samas toimus ka naiste viievõistlus, kus 4549 punktiga teenis esikoha venelanna Aleksandra Butvina. Teise koha saavutas 4530 silmaga poolatar Karolina Tyminska ning kolmas oli lätlanna Laura Ikauniece 4496 punktiga. Parima eestlannana sai Kristella Jurkatamm 4015 silmaga seitsmenda koha ning krooniti ühtlasi ka Eesti meistriks.

10. Janek Õiglane 4747

Teivashüppes teenib 5.14ga alavõidu Trey Hardee, kes kerkib ühtlasi ka liidriks. Parima eestlasena on Kaarel Jõeväli neljas. Seni esikohta hoidnud noor brasiillane Felipe dos santis ületas teivashüppes vaid 4.04 ja langes seitsmendaks.

10. Martin Sisas 3999

Viie ala järel jääb Hardee isikliku rekordi graafikust maha 292, Raja 241 ja Jõeväli 107 punktiga. Võistlust juhtiv 19-aastane dos Santos läbib seitsmevõistlust esmakordselt.

60 m tõkkejooksus teenis alavõidu venelane Artjom Lukjanenko, kes sai ajaks 7,92. Alla kaheksa sekundi läbisid distantsi veel ka austerlane Dominik Distelberger (7,94) ja Andres Raja (7,97).

8. Artjom Lukjanenko (Venemaa) 3226

Esimese võistluspäeva järel juhib 3390 punktiga brasiillane Felipe dos Santos. Teisel positsioonil on nelja ala järel 3371ga Kaarel Jõeväli ja kolmas 3361ga Hardee. Raja on 3239ga nelja ala järel kuuendal positsioonil.

Nelja ala järel jääb Hardee enda rekordigraafikust maha 116 silmaga, Raja kaotab enda parima võistluse graafikule 205 ja Jõeväli 85 punktiga.

Kõrgushüppes olid heas hoos eestlased ning alavõidu teenis 2.07ga Jõeväli, 2.04ga sai teise koha aga Raja. Kolmas oli kõrgushüppes 2.01ga poolakas Pawel Wiesiolek. Hardee ületas 1.98 ja oli tugevamas grupis kaheksas.

8. Andres Raja 2399

Kolme ala järel juhib brasiillane Felipe dos Santos 2577 silmaga, teiseks on tõusnud 2576 punktiga kaugushüppes palju punkte kaotanud Hardee. Kolmas on Carlos Eduardo Chinin 2537ga. Jõeväli on kogunud kolme alaga 2503 punkti ja on neljas, Raja on 2399ga kaheksas.

Kolme ala järel kaotab Hardee enda rekordigraafikule 143 punktiga, Jõeväli jääb parimale seeriale alla 113ga ja Raja kaotab rekordseeriale 149 silmaga.

Alavõidu teenis kuulitõukes Hardee, kes sai parimal katsel kirja 15.39. Teise tulemuse sai kuulitõukes 14.42ga kirja Artjom Lukjanenko. Raja tõukas kuuli 13.94 ja Jõeväli 13.80.

9. Andres Raja 1674

Kahel ala järel on 1853 punktiga liider do Santos, kellele järgnevad 1828ga austerlane Dominik Distelberger, brasiillane Carlos Chinin 1792ga ja Jõeväli 1787ga.

Hardee on kahe alaga kogunud 1762 ja Raja 1674 punkti, enda rekordigraafikutele kaotavad mehed vastavalt 210 ja 89 silmaga.

Kaugushüppes teenis alavõidu brasiillane Felipe dos Santos, kes hüppas 7.44, teise tulemuse sai 7.42ga kirja Kaarel Jõeväli. Kümnevõistluse kahekrodse maailmameistri Trey Hardee võistlus kaugushüppes ebaõnnestus, kui ta sai kirja vaid 6.99. Andres Raja hüppas 7.07.