Umbid ja Karpak hoiavad Hollandi MK-etapil kohti kolmandas kümnes

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Marjaliisa ja Elise Umb
Marjaliisa ja Elise Umb Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Hollandis Medemblikis on käimas rahvusvahelise purjetamisliidu ISAF MK-sarja viies etapp Delta Lloyd Regatta, kus Eesti koondist esindavad naiste 470 klassis õed Umbid ja Finn klassis Deniss Karpak, hoides enne eelviimase võistluspäeva algust vastavalt 23. ja 24. positsiooni.

Regatt algas kolmapäeval järjest tugevneva muutliku suunaga tuule oludes, kus purjetajatel tuli käiku panna kõik oma taktikalised oskused. Neljapäev seevastu tõi kaasa väga nõrga tuule, mis lubas enamiku klasse võistlusrajale alles õhtu eel. Eile purjetati taas mõnusates tingimustes, päikesepaistes ning 10 m/s puhunud tuules.

Naiste 470 klassis on kirja saadud kaheksa võistlussõidu tulemused, mis asetavad Marjaliisa ja Elise Umbi (Purjespordiselts Maru) 46 paatkonna hulgas 23. kohale. Oma seni parimas sõidus finišeerisid õed kümnendana. Tänaseks planeeritud kahe viimase avaseeria sõidu järel selguvad 10 homsesse medalisõitu pääsevat tiimi, hetkeseisuga on liidriteks itaallannad Giulia Conti ja Giovanna Micol.

Finnil võistlev Deniss Karpak on viie võistlussõidu tulemuste alusel samuti platseerunud kolmandasse kümnesse ning paikneb 62 konkurendi hulgas 24. positsioonil.  Tugevaimad sõidud on teinud horvaat Ivan Kljakovic Gaspic. Ka Finn klassi tänase päeva lõpuks selguvat kümmet parimat ootavad lõpliku paremusjärjestuse väljaselgitamiseks homme medalisõidud.

Tagasi üles