Arsenal ja Manu leppisid väravateta viigiga

Arsenali ja Manchester Unitedi vaheline kohtumine.
Arsenali ja Manchester Unitedi vaheline kohtumine. Foto: SCANPIX

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas pidi täna kavas olema kuus kohtumist ning õhtu keskses mängus olid omavahel vastamisi Arsenal ja Manchester United. Liigatabeli teine ja tiitlikaitsja pidid leppima väravateta viigiga, mis tähendab, et mõlemad said küll tabelisse viigipunkti, ent Arsenal jättis kasutamata võidu korral Chelseast möödakerkimise võimaluse.

Teistes tänastes mängudes jäi Newcastle United 0:4 alla Tottenhamile, Fulham kaotas 2:3 Liverpoolile, Stoke City ja Swansea City mängisid 1:1 viiki ning kaks kohtumist (Everton - Crystal Palace, Manchester City - Sunderland) jäeti halva ilma tõttu üldsegi ära.

Mängu käik (Arsenal - ManU): 0:0

Kohtumine Arsenali ja ManU vahel on kohe algamas.

Kodumeeskond Arsenal tuleb väljakule koosseisus: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Wilshere, Rosicky, Ozil, Cazorla, Giroud.

ManU alustab koosseisus De Gea, Rafael, Smalling, Vidic, Evra, Valencia, Cleverley, Carrick, Mata, Rooney, van Persie.

Mäng on alanud.

Täna peaks kavas olema kuus kohtumist, aga neist kaks (Everton - Crystal Palace ning Manchester City - Sunderland) on halva ilma tõttu ära jäänud.

2. mänguminut - Van Persiel on hea võimalus, aga Szczesny püüab palli.

12. mänguminut - Koscielny võidab oma väljakupoolel karistuslöögi Arsenalile.

19. minut - mäng on seni möödunud mõlemalt poolt üsna rahulikult.

25. minut - nurgalöök Arsenalile ja Giroud saab peaga pealelöögile, aga pall väravast kindlalt mööda.

27. mänguminut - omakorda nurgalöök ManUle, aga Rooney mängib selle lihtsalt lahti ja midagi ohtlikku tekitada ei suudeta.

30. mänguminut - Giroud sooritab pealelöögi, aga ka see läheb mööda.

32. minut - karistuslöök Arsenalile, aga see läheb otse müüri ja taas midagi ohtlikku ei teki.

35. mänguminut - Arsenali mängumees Gibbs põrkab peaga palli järele hüpates õnnetult kokku ManU ridadesse kuuluva Rafaeliga ning jääb väljakule lebama.

37. minut - Gibbs lahkus hetkel väljakult meditsioonitöötaja saatel.

38. mänguminut - keskväljal käib kõva madistamine.

41. minut - vahepeal veidike vigastada saanud ManU mängumees Rafael on taas väljakul.

42. minut - poolaeg hakkab lõppema, kummalgi meeskonnal seni veel väga häid võimalusi pole tekkinud.

43. minut - ManU käib poolaja lõpus korralikult peale, aga Arsenali karistusalasse neil eriti asja ei ole, palli veeretatakse eemal.

44. minut - Arsenalil kiire kontrarünnaku võimalus, aga ManU mehed saavad jala vahele ja omakorda taas United rünnakul.

45. minut - nurgalöök ManUle.

45. minut - Unitedi nurgalöök ebaõnnestub ja Arsenali mehed mängivad palli puhtaks.

Avapoolajale lisatakse kaks minutit.

46. minut - Arsenal vasturünnakul ja teenitakse nurgalöök.

47. minut - avapoolaja viimane lisaminut on käimas.

Avapoolaeg on lõppenud seisul 0:0.

Teine poolaeg on alanud.

53. mänguminut - teine poolaeg on alanud üsna aeglase tempoga, Arsenal valdab palli, aga veeretab seda keskväljakul.

58. minut - mäng on endiselt väga rahuliku tempoga, kumbki meeskond teisel poolajal initsiatiivi pole haaranud.

62. mänguminut - Valencial päästab ManU. Järgmisena võimalus Giroudil Arsenal ette viia, aga ta ei jõua pallini ja nõuab kohtunikult Vidicile viga. Kohtunik laseb mängul siiski jätkuda.

63. mänguminut - Arsenal taas rünnakul, kodumeeskond on nüüd ManUle väikese surve peale pannud.

64. mänguminut - Giroudil taas võimalus peaga värav lüüa, aga pall lendab üle otsajoone ja rünnakuõigus ManUle.

66. mänguminut - Mata saab ManU poolt peale lüüa, aga pall siiski kaugelt mööda.

66. mänguminut - üks Unitedi mängumees läheb olukorda ohtlikult kõrge jalaga ja temaga koos olukorda sattunud Giroud jääb väljakule lebama. Midagi hullu siiski ei ole ja mäng jätkub.

71. mänguminut - kohtumine on elavnenud, ent väravaid pole publik endiselt veel näha saanud.

73. mänguminut - kohtumise esimese kollase kaardi teenib ManU mees Valencia, kes sõidab selja tagant sisse Wilshere'ile.

75. mänguminut - Mata vahetatakse välja, ManU poolt tuleb väljakule Januzaj.

77. mänguminut - Giroud'l on hea võimalus Arsenal ette viia, aga tal jääb napilt pallini ulatumisest puudu.

79. minut - väga hea võimalus Van Persiel, aga Arsenali väravavahil õnnestub hollandlase pealelöök napilt tõrjuda.

Õige pea on algamas kohtumise viimased kümme minutit.

Seis endiselt 0:0.

81. minut - United vahetab taas, Valencia pingile ning Young platsile.

82. mänguminut - Cazorla saab eemalt peale lüüa, aga Vidic jääb palli teele ette.

84. minut - Cazorlalt hea pealelöök, aga ManU väravavaht tõrjub.

84. minut - taas Cazorla pealelöök eemalt, aga seekord jääb juba rohkem mängumehi palli teele ette.

85. minut - United alustab rünnaku ehitamist väga rahulikult oma väljakupoolelt.

87. mänguminut - Sagna saab kollase kaardi Rooney mahatõmbamise eest.

88. mänguminut - Arsenali mehed tekitavad veidi elevust ManU karistusalas, aga ei midagi liiga ohtlikku.

89. mänguminut - Arsenal teenib heast kohast karistuslöögi.

90. mänguminut - Özil sooritab karistuslöögi, aga otse müüri.

90. mänguminut - Vidic teeb Manu poolt taas head kaitsetööd.

90. mänguminut - eemalt taas hea pealelöök Arsenali poolt, aga ManU puurilukk püüab kindlalt.

91. mänguminut - kohtumisele on lisatud kolm minutit.

92. minut - Young teenib kollase kaardi.

93. mänguminut - kohtumise viimane lisaminut on käimas, Rooney võtab keskväljal Arsenali meestelt palli, aga rünnak takerdub.

Mängu kohtunik vilistab kohtumise lõppenuks, Arsenal ja ManU lepivad 0:0 viigiga.

Arsenal on hetkel liigas hoidmas teist kohta - neil on koos 55 punkti, liiga liider Chelsea on vaid kahe punkti kaugusel, aga samas on kolmanda koha meeskonnal Manchester Cityl kogutud 54 punkti. Viimati pidi Arsenal  vastu võtma masendava 1:5 kaotuse, kui möödunud laupäeval jäädi alla Liverpoolile.

Tiitlikaitsja ManU on samal ajal liigatabelis seitsmendal tabelireal, neil on kirjas 41 punkti. Ka Manchesteri linna meestel ei läinud viimane liigamäng just liiga hästi: neil tuli leppida 2:2 viigiga tabeli viimasel real oleva Fulhami meeskonnaga.