Pljuštšenko-suguse legendiga koos võistlemine võib aga nõrgema närvikavaga noorel võtta jalad värisema. Venelasel on seljataga iluuisutaja kohta erakordselt pikk karjäär – oma esimese tiitlivõistluste medali, MMi pronksi, võitis ta juba 1998. aastal, kuid tema viimane suur võit pärineb 2006. aasta Torino mängudelt.
Pärast seda on tihti vigastustega kimpus olnud mees jätnud tippspordis mitmeid hooaegu vahele ja tegelenud muude põnevate projektidega. Näiteks 2008. aastal oli ta laval, kui Venemaa laulja Dima Bilan võitis Eurovisiooni.
Vaatamata kõigele on Pljuštšenko leidnud alati motivatsiooni end taas üles töötada. 2010. ja 2012. aastal võitis ta Euroopa meistri tiitli, kuid Vancouveri olümpial pidi leppima hõbedaga. Nüüd on mees valmis andma oma ilmselt viimast suurt etendust.
Oma valmisolekust andis ta märku meeskonnavõistluses, kus püstitas lühikavas isikliku rekordi ja tõi koos kaaslastega Venemaale Sotši olümpia esimese kulla. Samas tekitas tema tulemus iluuisutamise ringkondades küsimusi.
«Kui see, mida ma nägin Pljuštšenko esituses, väärib kõrgeimat hinnet, pean ma oma õpilaste kavades koreograafia ringi tegema,» märkis USA iluuisutamise koondise endine treener. «See, et Pljuštšenko sai võistkonnavõistluses esituse ja koreograafia eest niivõrd kõrge hinde, on solvav nende sportlaste suhtes, kes on kohandanud oma kavad vastavalt reeglitele.»
Pljuštšenko tugevus seisneb hüpetes. Eile hommikul treenisid Romanenkov ja Pljuštšenko ühes grupis ning kumbki ei pääsenud kukkumistest. Pljuštšenko apsakad tekitasid aga iluuisutamise spetsialistides ärevust. Olümpiavõitja Evan Lysacek kirjutas oma Twitteris, et pole kunagi näinud Pljuštšenkot nii palju kukkumas kui seekordsel treeningul. Samas märkis Vancouveris just Pljuštšenko ees võidutsenud mees, et tegemist oli väga keerulise treeninguga ning näiteks neljakordsed hüpped õnnestusid venelasel suurepäraselt.