Eesti meeste sulgpallikoondis kaotas Austriale

Mariel Gregor
Raul Must.
Raul Must. Foto: Andres Haabu

Eesti sulgpallimeeskonna viimaseks alagrupivastaseks Euroopa MVl oli tugev Austria võistkond.

Meeskond asus maailma 81. reketi Raul Musta väga hea esituse järel 1:0 juhtima. Turniiri parimat mängu näidanud Must alistas austerlase, maailma 99. reketi David Obernostereri kahes üsna tasavägises geimis keerates lõpud kahel korral oskuslikult enda kasuks.

Teiste numbrite kohtumises võitles visalt Rainer Kaljumäe, kes peale avageimi kindlat kaotust suutis väga head mängu näidates teise geimi lõppu 21:17 enda kasuks pöörata. Kolmas geim kuulus jällegi maailma 103. reketile ja Londoni olümpial osalenud Michael Lahnsteinerile.
Seejärel asutus tulle hommikul suurepärast mängu näidanud esimene meespaar Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand, kes sel korral ei suutnud tugevatest austerlastest jagu saada.

Kolmanda meesüksiku mängi Heiko Zoober austerlase Luka Wraberi vastu ning kaotas maailma 113. reketile 2:0. Teiste meespaaride duellis olid Vahur Lukin ja Karl Kivinurm lähedal geimivõidule, kuid siiski tuli vastu võtta mängu 0:2 kaotus.

Seega jäi Eesti meesmängijate saldoks võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel 1 võit ja 3 kaotust.

Eesti naiste koondis alistas Walesi sulgpallurid 3:2.

Laura Vana viis väga tasavägises kohtumises Eesti 1:0 juhtima. Karoliine Hõim suurendas samuti kolmegeimiliseks veninud mängus Eesti edu kahele pügalale. Kahjuks järgnevad kaks mängu Kristin Kuuba üksikmängus ja koos Helina Rüütliga naispaaris kaotati. Suur vastutus langes vaid 16-aastase Sale-Liis Teesalu ja 15-aastase Kati-Kreet Marrani õlule. Noored tüdrukud võitlesid välja vast karjääri tähtsaima võidu ja aitasid Eesti naistel alistada Walesi koondise 3:2

Eesti naismängijate saldoks jäi seega 2 võitu ja 2 kaotust ning üldkokkuvõttes 11. koht.