«Retsepti ei ole. Kellelgi,» laiutab Cakars käsi. «Näe, lubas Venemaa laskesuusakoondise peatreener Wolfgang Pichler Sotšist sadat kulda, aga pole ühtegi, vaid üks hõbe ja pronks. Mina sõnu ei pillu, kuid mõistagi tahan, et meie omad võitma hakkaks. Tean, mida vaja, et oleks lootust.»
Suur raha ei tähenda veel suurt tulemust, kinnitab Cakars. «Raha peab olema vajalikul määral, lisaks süsteem ja töö. On teatud tingimused, mis peavad olema täidetud.»
Cakars meenutab: «Tulles Eesti koondise etteotsa ja nähes eelarvet, ütlesin kohe, et hakkame sõitma kohtadele 30–60. Fanatismi toel. Enamat selle rahaga ei suuda. Kui olete nõus, anname minna! Andsime. Olen lubaduse täitnud.»
Laskesuusatamine on 40 protsendi ulatuses tehniline ala, alustab Cakars murejuttu: «Millised on padrunid ja püssirauad, kas kuul sobib selle toru jaoks, kas on iga ilma jaoks õigeid kuule? Suusad, nende põhjalihv, määrded. Kui neist ükski pole maailmatasemel, anname rivaalidele edumaa.»
Silmaläätsed, jätkab Cakars. «Peame organiseerima Kalev Ermitsa Saksamaale eriarstide juurde, et ta saaks endale sobivad spordiläätsed, mis maksavad kümme korda enam kui tavalised. Ja Grete Gaim tuleb saata suvel Bormiosse, liustikule, mäest allasõitu õppima, peame palkama talle õpetaja. Ta kaotab laskumistel palju sekundeid. Kui tahame tippudele lähemale nihkuda, peame selleks raha leidma. Aga raha pole.»
Cakars jõuab suusahoolduse juurde: «Töötasin lätlanna Madara Lidumaga, ta oli Torinos kümnes, sõidus väga kõva. Ainuüksi määretele kulus tal 15 000 eurot aastas. Aga nii on, kui sa tahad esikümnesse või selle lähedale jõuda.»