A & T Spordi Mustamäe tee kaupluse juhataja Koppel, mitmekordne Eesti rulluisuveteranide meister, jagab harrastajad tinglikult kaheks: need, kes käivad rulluisutamist lihtsalt nautimas, ja need, kes teevad trenni. Siin jagab ta nõu neile, kes kavatsevad moealaga alles tutvust sobitada.
Algajaile sõidunautijaile sobilikud kõrge saapaga rulluisud jäävad hinnavahemikku 1500–3000 krooni. Tõsistele trennitegijatele on mõeldud poolkõrge saapaga ja madalad karbonuisud, mille hinnad on vastavalt 4800–6000 krooni ning alates 7000 kroonist.
Ärge ostke liiga suuri saapaid, sest need hakkavad pikapeale jalas loksuma. Arvestage, et saabas võtab peagi kuju teie jala järgi.
Need, kel pole sportlikku põhja ega head tasakaalutunnetust, võiks alustada 80-millimeetriste ratastega. Tuleb arvestada, et mida suurem rataste läbimõõt, seda kiiremini nad veerevad, ent seda rohkem vajavad nad ka jõu rakendamist ja seda keerukam on nendega manööverdada.
100–110-millimeetrised rattad nõuavad sõitjailt juba üksjagu suurt jõudu ning need on enamasti mõeldud tipptegijaile.
Kõige tähtsam on mugavus – eriti neile, kelle jalad on õrnad. Seetõttu tasub uiske ostma minnes pikalt aega varuda, et kaupluses erinevaid saapaid proovides selgusele jõuda, millised neist kõige paremini sobivad. Kui ostate saapad, mis jala verele hõõruvad, ei maksa loota, et kauplus määrdunud saapad ringi vahetab.
Kui märkate, et rattad hakkavad ühest servast liiga kuluma, on soovitav need ringi tõsta: parempoolsed vasakule ja vasakpoolsed paremale, lisaks vahetada omavahel 1. ja 3. ning 2. ja 4. ratas.