«Ettevalmistuse süsteem on mul juba aastaid sarnane, kuid mõistagi lisanduvad ka mõned uued harjutused ja muutuvad koormused,» märkis ta. «Arengut ootan eelkõige tehnika ja hüppetunde arvelt. Kui ma suudan hüppe ajal mõelda, mida pean tegema, tulevad asjad hästi välja, paraku suudan ma seda harva. Varu näen ka plahvatuslikkuse tõstmises.»
Treeningute põhjal ei osanud Iljuštšenko oma vormi hinnata. Harjutuskordade ajal ei pane ta latti kõrgemale kui 1.80 ning tema enda sõnul erinevad treeningutel ja võistluses tehtud hüpped nagu öö ja päev. «Praegu on mul koormused all ja seepärast raske hüpata. Võistluses peaks kõik olema teisiti.»
Niit saabus Eestisse veebruaris enne Eesti meistrivõistlusi ning kurtis võisteldes, et jalgades pole teravust. Nüüd on ta saanud kaks nädalat aklimatiseeruda ja seisund olevat tublisti paranenud.
«Enesetunne on väga hea, kuid päris maksimaalne teravus pole jalgades taastunud – olen tänavu tundnud ka paremat tunnet,» nentis ta ja lisas, et treenis Tallinnas Lasnamäe spordihallis USAst kaasa antud treeninguplaanide kohaselt. «Päris selget ettekujutust mul endast pole. Sopotis on teistsugune, veidike kiirem rajakate ja kogu ring vetrub, nagu olen USAs harjunud.»
400 m eeljooksud peetakse samuti reede ennelõunal, juhul kui Niidul õnnestub edasi pääseda, joostakse õhtul teine ring. «Kaks korda päevas jooksmine pole minu jaoks probleem, sellist kogemust on mul juba päris palju.»