L, 4.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Port: Bernatski süüdistustega peaks tegelema eelkõige EOK

Bernatski: minult said dopingut Alaver, Lessing, Tammert, Värnik, Loskutov
Jaan Martinson
, spordireporter
Port: Bernatski süüdistustega peaks tegelema eelkõige EOK
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kristjan Port.
Kristjan Port. Foto: Priit Simson

Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port sõnas Postimehele, et kindlasti peab hakkama tegelema endise arsti Vitali Bernatski valedetektori testi ajal avalikustatud isikutega – Mati Alaveri, Roland Lessingu, Aleksander Tammerti ja teistega – kes olevat tema kaudu saanud keelatud aineid. «Eelkõige peab tegutsema Eesti Olümpiakomitee, sest paljud süüdistatutest on endiselt spordiga seotud,» ütles Port.

Eesti Päevalehes ilmunud valedetektori testi väljavõttes väidab Bernatski, et müüs dopingaineid Alaverile, kergejõustikutreener Harry Lembergi kaudu kunagisele pikamaajooksjale Pavel Loskutovile, endistele odaviskajatele Andrus Värnikule, Margus Kübarale ja Donald-Aik Sillale, karjääri lõpetanud kettaheitja Tammertile, suusatajale Raul Ollele ja praegusele laskesuusakoondislasele Roland Lessingule.

«Antidopingu reeglid ei näe ette valedetektori testi tulemuste arvestamist süüdistusmaterjalina,» selgitas Port. «Samas võib positiivse dopingujuhtumi määramisel kasutada ka kaudseid tõendeid ning kui Bernatski on tunnistanud dopingainete vahendamist kontrollitud valedetektori testi ajal, siis võtame seda arvesse.»

Pordi sõnul oleks süüdistatavate isikud varem või hiljem niikuinii esile tulnud. Nüüd kasutati testi ajakirjandusliku võttena nimed avalikustada.

Eesti Antidopingu jaoks on tegu aegunud juhtumitega, sest Bernatski sõnul vahendas ta keelatud aineid kuni 2007. aastani. «Sestap peaks asjaga tegelema eelkõige EOK, sest paljud on spordis tegevad ka praegu. Süüdistatavad peaks ette võtma Antidopingu distsiplinaarkolleegium ja selleks pole vaja küsida Antidopingu luba,» lausus Port.

Märksõnad
Tagasi üles