Meistrite treener unistab leegionäridest

Võidukas Kohila naiskond.

FOTO: volley.ee

Naiste võrkpalli Eesti meistriks krooniti Kohila Võrkpalliklubi, kes neljandas finaalkohtumises oli võõrsil 3:0 üle TTÜ naiskonnast.

Kohila võitis sel hooajal kõik sarjad, kus osaleti – lisaks Eesti meistri tiitli võidule triumfeeriti ka Balti liigas ning samuti Eesti karikavõistlustel. Vahtra jaoks oli see viies järjestikune meistritiitel. «Olen mõistagi rahul nii Eesti liiga esikohaga kui kogu hooajaga. Kõige raskemalt tuli Balti liiga võit, seal oli finaalturniiril iga mäng otsustav ja eksimisruumi polnud,» sõnas Vahtra.

Finaalseerias kaotati TTÜ-le vaid üks kohtumine. «Kaks esimest mängu tulid üsna kindlalt meile, kolmandas saadud kaotus tõi aga maa peale tagasi ja seetõttu võeti end neljandaks kokku ja toodi tiitel ära. Olime kokkuvõttes seerias paremad servil, vastuvõtul ja ka rünnakus. TTÜ võitles kaitses tublilt, ent see polnud piisav,» lisas juhendaja.

Vahtra sõnul jätkab tuleval aastal lisaks kodusele liigale ka Balti liiga. «Loodan, et kõik Eesti klubid saavad seal ka tuleval hooajal kaasa teha.» Kaugemale tulevikku vaadates loodab juhendaja, et kunagi tekib ka Eestis võimalus välismängijaid sisse tuua. «Kui vaadata Soomet ja Rootsit, siis seal annavad tooni tugeva tasemega leegionärid. Unistan, et ühel päeval saame ka meie endale seda lubada, ent järgmisel aastal veel ilmselt mitte,» sõnas Vahtra.

Kohila naiskond on sümbioos kogenud ja noortest mängijatest, kuuldavasti tahab mõnigi neist piiri taha siirduda. «Välismaale on mõtet minna siis, kui seal on tugevama tasemega liiga, sel juhul tuult tiibadesse. Aga niisama minemise pärast pole sellel mõtet,» kommenteeris Vahtra.

Tagasi üles