Postimehe otsepilt: Viljandi järve jooksul tulid Eesti meistriteks Fosti ja Patjuk

Viljandi järve jooksu rada.
Viljandi järve jooksu rada. Foto: Marko Saarm / Sakala

Täna toimunud 85. ümber Viljandi järve jooksu võitis meestest Roman Fosti ja naistest Jekaterina Patjuk. Mõlemad tulid ühtlasi pika krossi eesti meistriteks.

Esimesse vahefinišisse 4 kilomeetri peal Orika sillale jõudis esimesena Sergei Tšerepannikov väikese eduga Roman Fosti ja Nikolai Vedehini ees. Mullune võitja Ilja Nikolajev kaotas neile 30-40 meetriga. Naistest juhtis ettearvatult Jekaterina Patjuk, vahendas Jooksuportaal.

Viljandi linnastaadionile jõudis esimesena Stamina Arcotransport jooksutiimi kuuluv Roman Fosti ajaga 36.39. Tema järel sai pika krossi Eesti meistrivõistlustel hõbeda lühikese krossi kullaomanik Sergei Tšerepannikov 37.02-ga. Pronksile jooksis end Nikolai Vedehin, kelle lõpuajaks tuli 37.12. Möödunud aasta võitja Ilja Nikolajev pidi täna esimesena medalita jääma. Neljandana lõpetanud Jooksupartneri esindajat jäi pronksist lahutama 24 sekundit.

Naistest võitis ümber Viljandi järve jooksu ja Eesti pika krossi meistritiitli ajaga 41.22 Jekaterina Patjuk, kes üldarvestuses finišeeris 43. kohal. Teise koha sai Liina Luik 41.50-ga ja kolmanda koha tema õde Leila Luik 42.09-ga.