Leedu vutikoondis alistas Eesti 2:0

Eesti jalgpallikoondis.
Eesti jalgpallikoondis. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis kaotas Kaunases toimuval Balti turniiril täna 0:2 Leedule. Leedulaste väravad lõid Mantas Savenas (31. minutil) ja Artūras Rimkevicius (92. minutil.)

KOHTUMINE ON LÕPPENUD!

92. minutil suurendas Leedu oma edu veelgi. Kiirrünnakust tegi Rimkevicius seisuks 2:0!

Kohtunik andis neli lisaminutit.

88. minut: Leedu rünnak lõppeb Londaku hea tõrjega.

85. minut: Leedul supervõimalus edu suurendada! Õnneks lendab Beniusise löök paar meetrit üle värava.

82. minut: Piiroja annab pika palli kasti, kuid Kams napilt ei jõua selleni.

81. minut: Piiroja lööb kaugelt peale, kuid see läheb mööda.

72. minut: Kams pääseb kastis löögile, kuid leedukad blokeerivad selle. Pall lendab Purile, kelle löök lendab napilt üle värava.

68. minut: Kruglov teeb hea kauglöögi, kuid väravavaht tõrjub selle. Eestlased saavad nurgalöögi, kuid väravavaht tõrjub.

67. minut: Eesti on asunud kohtumist domineerima.

64. minut: Eesti teeb järgmise vahetuse: Post ja Vassiljev välja, Saag ja Kruglov sisse.

61. minut: Konsale tehti viga ja mees vajas arstiabi.

58. minut: keegi leedukatest pääses Londakuga 1:1 olukorda, kuid Londak tõrjus! Eesti koondis teeb vahetuse: Mõšnikovi ja Dupikovi asemel tulevad sisse Kams ja Puri.

55. minut: Sernas tõmbab Konsa maha ja saab kollase.

48. minut: Sernas pääseb väravavahiga 1:1 olukorda, kuid Londak tõrjub. Seejärel on Konsal hea võimalus skoor avada, kuid ta lööb palli üle värava.

Rüütli tegi ka ühe vahetuse - Aksalu välja, Londak sisse.

TEINE POOLAEG ALGAS!

Esimese poolaja lõppemise järel tegelesid Eesti vutikoondislased kohtunikega vaidlemisega. Eriti paistsid silma Piiroja, Vassiljev ja Rüütli. Ju ei olnud nad rahul väga kahtlase väärtusega penaltiga.

Esimene poolaeg:

ESIMENE POOLAEG ON LÄBI!

Kohtunik annab ühe lisaminuti.

44. minut: Leedukatel hea võimalus skoori suurendada, kuid õnneks jõuab Piiroja enne jaole.

40. minut: Leedu surve eestlaste värava all on küll vähenenud, kuid sinisärklased ei suuda ise midagi ohtlikku luua. Tundub, et Rüütlil on vaja kohe teise poolaja alguses muudatusi teha, näiteks tuua väljaule Sander Puri või Gert Kams.

30. minut: Aksalu teeb tõrje, kuid pudistab palli enda ette. Jõuab küll enne vastaste ründajat pallini, kuid kohtunik määrab millegipärast penalti ning Aksalule kollase kaardi. 31. minutil realiseerib Savenas penalti ning viib Leedu 1:0 juhtima!

28. minut: Leedu saab karistuslöögi, kuid Radaviciuse löök lendab posti. Tagasipõrkunud pallile saab keegi leedukastest jaole, kuid Aksalu teeb hea tõrje.

25. minut: Sernas purjetab läbi Eesti kaotseliini ning löök saab Bärengrubist rikošeti. Leedukad saavad nurgalöögi, mis ebaõnnestub.

24. minut: Eesti rünnakuüritus lõppeb Konsa väga nõrga kauglöögiga.

16. minut: Piiroja lööb värava, kuid kohtunik võtab vea ja ei loe seda. Eestlased on marus!

15. minut: Eesti ladus rünnak lõppeb Konsa pealelöögiga, mille vastaste väravavaht püüab.

12. minut: Sernas pääseb ohtlikult positsioonilt pealelöögile, kuid õnneks lendab pall üle värava.

10. minut: Leedu ründab ohtlikult! Nad on saanud kaks kornerit järjest. Aksalu teeb väravasuul head tööd!

7. minut: Leedu korneri lööb ära Piiroja.

5. minut: võistluspaigas on väga tugev vihmasadu ning väljakul käib sama tugev võitlus! Paistab, et mõlemad meeskonnad teavad, mis on kaalul...

MÄNG ALGAS!

Fänne on staadionile kogunenud küll rohkem kui eile, kuid 9000 inimest mahutavast staadionist on täidetud napilt kümnendik.

Eesti vutikoondise algkoosseis: Aksalu, Palatu, Bärengrub, Piiroja, Teniste, Dmitrijev, Vassiljev, Konsa, Mõšnikov, Post, Dupikov.

EELLUGU:

Tegemist on otsustava kohtumisega, sest mängu võitja kroonitakse ka turniiri võitjaks.

Juhul kui tänane mäng lõppeb seisul 0:0, otsustab turniiri paremusjärjestuse kaartide arv.

Peaks tulema väravatega viik, on Läti kolmas ning Eesti ja Leedu koha otsustab omavahelise kohtumise kaartide arv.