Tiitlikaitsja Federer pääses Wimbledonis teise ringi

Liis Velsker
Roger Federer
Roger Federer Foto: SCANPIX

Maailma teine reket šveitslane Roger Federer pääses Wimbledoni põhiturniiri esimesest ringist pärast rasket heitlust edetabeli 60. numbri kolumbialase Alejandro Fallaga edasi. Mängu seis jäi 5:7, 4:6, 6:4, 7:6 (7:1) , 6:0.

Olles esimesed kaks setti 5:7, 4:6 kaotanud, suutis vanameister end siiski kokku võtta. Otsustavas setis murdis Federer Falla, võites kõik kuus geimi. Mäng kestis 3 tundi ja 17 minutit.

Federer on kuninglikku suure slämmi turniiri varem võitnud tervelt 6 korda. Eelmisel suvel seisis Federer Wimbledoni finaalis vastamisi Andy Roddickuga.

Kokkuvõttes on šveitslane võitnud 16 suure slämmi turniiri, mis teeb temast ka vastava maailmarekordi omaniku.