Maijooksul võidutses Patjuk, osa võttis 14 000 naist
Täiendatud

Maijooks.

FOTO: Liis Treimann / Postimees

XXVII Maijooksu võitis juba kolmandat korda Jekaterina Patjuk Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, püstitades seitsmekilomeetrisel jooksul uueks rajarekordiks 22 minutit ja 42 sekundit. 

Võitjale järgnesid mullune võitja Liina Tšernov spordiklubist Sportkeskus.ee ajaga 23.34 ja varasem kahekordne võitja Evelin Talts Maratonitiimist tulemusega 25.02. Maijooksu jooksu-, kepikõnni- ja käimisdistantsi läbis täna rekordiliselt 13 798 tublit naist, neiut ja tütarlast. Draakoni lastejooksudel lõi kaasa täpselt 2500 väikest jooksusõpra, mis on samuti sel üritusel enneolematu.

Seekordsel Maijooksul oli esindatud tervelt 461 ettevõtet ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika sai kolmandat kordas järjest Ericsson Eesti AS.

 Maijooks kujunes läbi aegade suurimaks naistele suunatud liikumisharrastuse sündmuseks Eestis ja terves Ida-Euroopa regioonis. Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa kokku 16 298 erinevas vanuses liikumisharrastajat.

Maijooksu noorim osavõtja oli 1-aastane Kätlin, kes läbis seitsmekilomeetrise raja koos emaga. Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Olivia. Kakskümmend kaheksa osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, 24 osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi – tervelt 272.

XXVIII Maijooks toimub Tallinna Lauluväljakul 23. mail 2015. aastal.

Tagasi üles
Back