«Füsioterapeut Indrek Tustit, kes on Gerdi kõrval hullumeelset elu elanud. Ta on olnud sama pühendunud kui Gerd. Mihkel Zilmer, toitumise spetsialist – suur ressurss tuleviku spordis. Aadu Krevald, biomehaanik, kelle roll oli just algusperioodil väga suur.»
Millisena hindab Rebane aga enda rolli? «Minu ülesanne pole näidata Gerdile samme, vaid näidata talle suund,» ütleb Rebane tagasihoidlikult ja lisab, et avaliku suhtluse juures teeb tema suure osa asju ära. «Ka analüüsi ja statistika poolest oleme teistest ees. Ei olnud nii, et tuli suvaline tugev mees ja heitis. Gerd ei tee midagi rohkem ega paremini kui teised, ta teeb lihtsalt teisi asju. Teised teevad suurt ja tugevat, meie teeme tehnilist ja kiiret.»
Rebane teab hoolealuse edu saladust. Ta tunneb meest läbi ja lõhki. Kaheksa koosveedetud aasta jooksul on nad väga lähedaseks saanud. Mõneti on Kanter Rebasele lausa poja eest.
Kolmikhüpe
«Gerd on alati tahtnud võita, ka nendel võistlustel, kus ta kõrbes. Ta on esimesest sekundist peale ultramaksimaalsete eesmärkide püstitaja olnud, 55 meetri mehena tegi 70 meetri klubi. Tulebki mõtelda suurelt, ei tohi rahulduda sellega, et oled valla parim,» arutleb Rebane ja lisab: «Vaadake, kuidas Gerd võistlustel käitub. Ta teeb ka võistlusjärgsel päeval trenni. Kuna ta ei suitseta ega joo, siis ei võta kõiksugused tähistamised harjutamispäevi ära. Kokkuvõttes teeb ta selle kõige arvel trenne rohkem kui teised.»
Kanter ja Rebane on üheskoos jõudnud maailmameistritiitlini, olümpiavõiduni. Saavutamata on vaid üks – maailmarekord. «Kutsun seda kolmikhüppeks.
Maailmameister, olümpiavõitja ja kolmandaks hüppeks olekski maailmarekord. Selle jaoks, et see tuleks, on vaja paljude juhuste kokkulangemist,» avaldab Rebane.
Koos töötatud aja jooksul on esialgne eesmärk saavutatud. Nüüd on ainuke küsimus, kuidas edasi minna? «Pärast hooaja lõppu istume maha ja arutame terve meeskonnaga. See, mida edasi teen, peab jälle midagi lootusetult võimatut või hullumeelset olema. Ma olen vana mees, mida ma ikka sügelen siin niisama?»