Postimees toob otsepildis vaatajateni Tour of Estonia ja Tartu Rattaralli

Postimees toob vaatajateni nädalavahetusel toimuvad kodused rattavõistlused

FOTO: Postimees

1. juunil toimuv Ida-Euroopa suurim maanteratturite sõit 33. Tartu Rattaralli ning sellele eelnev profiratturite kahepäevane võidukihutamine Tour of Estonia jõuavad Postimehe vahendusel otsepildis vaatajateni täies mahus.

Ülekannet teostab Rockstick Production ja pildi edastamiseks kasutatakse 4G võrku. «Pilti edastavad vastava tehnikaga varustatud mootorrattad, mis võistlejate kolonniga kaasa liiguvad. Lisaks traditsioonilised statsionaarsed kaamerapunktid stardis ja finišis ning mõnes kohas rajal,» rääkis võistluste direktor Indrek Kelk.

Interentiülekannet testiti juba 32. Tartu Jooksumaratonil ning test osutus edukaks. Tol korral polnud otsepilt avalik ning seda nägid ainult lähemad asjaosalised. Tänu õnnestunud testidele tehakse otsepilt nüüd ka kõigile kaasaelajatele avalikuks.

Tour of Estonia koosneb sel aastal kahest päevast. Reedel, 30. mail sõidavad ratturid 190km Tallinnast Tartusse, laupäeval, 31. mail toimub aga Tartu GP, kus tugevad ratturid Eestist ja mujalt maailmast kihutavad 12,5 km pikkusel linnaringil kokku 150 km.

1. juunil toimub aga 33. Tartu Rattaralli, kus profiratturid asuvad joonele koos harrastajate ja pühapäevaratturitega. Kavas on 133 km ja 70 km pikkused distantsid. Soodsam registreerimine on avatud veel ainult täna.

Ülekannete ajakava:

30.05 Tallinn - Tartu (190 km), kell 10.50

31.05 Tartu GP (150 km), kell 13.45

01.06 Tartu Rattaralli (133 km), kell 9.45

Tagasi üles