Eesti jalgpallikoondis alistas tänu kahele hilisele väravale Tadžikistani

Hannes Anier (keskel)
Hannes Anier (keskel) Foto: Tairo Lutter

Eesti jalgpallikoondis pidas täna enne septembris algavat EM-valiksarja viimase koduse maavõistlusmängu, kus alistati 2:1 Tadžikistan.

0:0 lõppenud avapoolaja järel asusis külalised 61. minutil Dilšod Vosievi tabamusest juhtima, kuid Eesti suutis tänu kahele hilisele väravale siiski ise võidu võtta. 89. minutil viigistas Siim Luts kohtumise seisu ja teisel lisaminutil tõi Eestile võidu Hannes Anier. Mõlemale mehele oli see esimene tabamus Eesti A-koondise ridades.

EESTI - TADŽIKISTAN  2:1 (0:0) LÕPPSEIS

Väravad: 89. Siim Luts, 90.+2. Hannes Anier - 61. Dilšod Vosiev

Hoiatused: 78. Ilja Antonov - 32. Davron Ergašev

Eesti: 12-Mihkel Aksalu, 17-Enar Jääger, 3-Igor Morozov, 15-Ragnar Klavan (46. 2-Alo Bärengrub), 5-Ken Kallaste, 20-Gert Kams (56. 10-Albert Prosa), 6-Ilja Antonov, 4-Karol Mets, 16-Sergei Mošnikov (46. 22-Rimo Hunt), 9-Tarmo Kink (46. 19-Siim Luts), 24-Kaimar Saag (81. 8-Hannes Anier).

Tadžikistan: 1-Ališer Tuitšijev, 20-Džakhongir Džalilov (70. 19-Ahtam Nazarov), 6-Davron Ergašev, 28-Siryovuš Asrorov, 4-Elaj Rajabov (90.+8. 23-Iskander Džalilov), 7-Ibrahim Rabimov (86. 21-Romiš Džalilov), 8-Nuriddin Davronov, 10-Khuršed Maxmudov (57. 22-Amirbek Džuraboev), 17-Dilšod Vosiev (83. 44-Džakongir Ergašev), 18-Fatkhullo Fatkhuloev, 11-Farhod Tohirov (87. 5-Khasan Rustamov).

-

1. min - Eesti alustab ründamist

-

5. min - esimesed minutid on kulgenud rahulikus tempos

-

11. min - Mošnikov saab kahel korral kauglööki proovida

-

15. min - Klavan näitab kaitses head tehnikat, kuid pikk sööt kaaslasi ei leia

-

17. min - Aksalu võtab tagasisöödu küllaltki ebakindlalt vastu, kuid suudab siiski olukorra klaarida

-

18. min - Vosiev lööb kaugelt, kuid kindlalt mööda

-

20. min - Kink saab parenalt äärelt läbi, kuid tema sööt ei leia ühtegi kaaslast

-

26. min - Morozov juba teist korda eksib, kuid suudab siiski olukorra klaarida

-

27. min - Klavan eksib kaitses ja tadžikid saavad ohtlikult löögile, Aksalu siiski klaarib olukorra

-

30. min - Eesti üritab paremas ääres ohtlikku rünnakut üles võtta, kuid lõpuks läheb pall Mošnikovist lihtsalt üle otsajoone

-

32. min - Mošnikov on kiirrünnakut üles võtmas, kuid Džalilov võtab rünnaku maha ja saab selle eest kollase kaardi

-

37. min - Eesti rünnakud on muutunud aktiivsemaks, Eestile ka nurgalöök

-

38. min - Eestile uus nurgalöök

-

38. min - Klavan saab nurgalöögi järel löögile, kuid kahjuks üle

-

39. min - Morozov teeb vea, tadžikkidele u35 m pealt karistuslöök, mis lendab kindlalt üle värava

-

43. min - Eestile karistuslöök trahvikasti nurgast

-

Karistuslöök edu siiski ei too

-

44. min - Kink saab löögile, kuid kindlalt mööda

-

45. min - Davronovilt üliohtlik kauglöök, Aksalu suudab siiski löögi üle lati lükata

-

Taas ohtlik olukord Eesti värava all, kuid pall lendab üle värava

-

Esimene poolaeg läbi!

-

Eesti teeb kolm vahetust. Kink, Mošnikov ja Klavan pingile, Hunt, Luts ja Bärengrub mängu

-

Algas teine poolaeg!

-

48. min - tadžikkide poolel on viga saanud Rabimov, mäng peatatakse hetkeks

-

54. min - tadžikkidele karistuslöök trahvikasti paremast äärest

-

tadžikid mängivad karistuslöögi lahti, kuid esmalt veab alt tehnika ja seejärel on ka Davronovi löök väga ebatäpne

-

56. min - Eesti teeb oma neljanda vahetuse: mängu tuleb Prosa, puhkama läheb Kams

-

61. min - tadžikkidel lastakse pikalt kombineerida ning lõpuks saadab Vosiev palli väravasse. Tadžikistan juhib 1:0!

-

66. min - Kallastelt hea pall karistusalasse, kuid esimesena saab jaole siiski tadžikkide väravavaht

-

68. min - Eestile nurgalöök

-

69. min - Tuitšijev pillab nurgalöögi järel küll palli, kuid tadžikid on esimesena jaol ja löövad palli minema

-

76. min - tadžikkidele kaugelt karistuslöök. Lüüakse ka otse peale, kuid kindlalt mööda

-

78. min - Antonovile kollane kaart

-

80. min - Vosiev on Bärengrubi eksimuse järel ohtlikult läbi pääsemas, kuid Morozov suudab vea paigata

-

81. min - Eesti vahetab: Hannes Anier mängu, Saag puhkama

-

82. min - Luts lööb kaugelt peale, kuid siiski löök läheb piisavalt mööda

-

85. min - järjekordne tadžikk on murul pikali ja mäng seisab

-

87. min - Morozov saab Jäägeri audiviskele pea vahele ja pall lendab ka värava suunas, kuid väravavaht püüab kindlalt

-

89. min - Jääger annab pika palli karistusalasse, sealt tuleb pall tagasi välja Lutsu jalale, kes põrutab palli väravasse. Seis 1:1!

-

90.+2. min - Kallastelt ilus tsenderdus, Hannes Anier saab pea hästi vahele ja suunab palli väravasse!! Eesti juhib 2:1!!