Eesti kõigi aegade tugevaim 3000 m jooks lõppes kolme isikliku rekordiga

Tiidrek Nurme.
Tiidrek Nurme. Foto: Liis Treimann

Täna Rakveres toimunud klubide karikavõistluste 3000 meetri jooks osutus Eesti kõigi aegade parimaks selle distantsi võistluseks, mille tulemusena püstitasid isikliku rekordi Nikolai Vedehin, Kaur Kivistik ja Andi Noot.

Jooksu juhtis algusest peale Tiidrek Nurme, kes tegi seda 2500 meetrit. Nurme läbis esimesed 1000 meetrit ajaga 2.43 ja 2000 meetrit ajaga 5.28,5. 500 meetrit enne lõppu läks tempot tegema Nurme klubikaaslane Nikolai Vedehin, kuid Nurme suutis liidrikoha tagasi võtta ja võitis jooksu ajaga 8.06,88. Tema järel lõpetas teisena Vedehin isikliku rekordiga 8.07,08. Vedehini varasem tippmark oli 8.09,68. Kolmanda koha sai Kaur Kivistik samuti isikliku rekordiga 8.09,99, kusjuures natuke varem jooksis ta 800 meetri distantsil. Kivistiku eelmine tippmark oli 8.20,29. Neljandana jõudis finišisse Kivistiku klubikaaslane Andi Noot isikliku rekordiga 8.13,38. Aasta tagasi jooksis Noot samas kohas 8.26,57, vahendab Jooksuportaal.

Kaur Kivistiku ja Andi Nooda treener Endel Pärn läks pärast jooksu Tiidrek Nurme juurde ning tänas teda väga ühtlase ja ideaalse tempo tegemise eest. «Ma ei mäleta, et Eestis oleks varem nii kõva tasemega 3000 meetri jooksu olnud, sest kolm esimest said lõpuaja alla 8.10,» lausus Pärn Jooksuportaalile.