Pahapill sai Kladnos viienda koha, Jõevälile teivashüppes null

Mikk Pahapill.
Mikk Pahapill. Foto: Liis Treimann

Tšehhis Kladnos peetud kümnevõistlusel sai Mikk Pahapill 7892 punktiga viienda koha. Andres Raja oli 7455 punktiga üheksas, teivashüppes tulemuseta jäänud Kaarel Jõeväli kogus 6677 punkti.

Avapäeva järel seitsmendal kohal olnud Pahapill jooksis täna 110 meetrit tõkkeid ajaga 14,77. Kettaheites sai ta kirja 47.18, teivashüppes ületas 4.95, viskas oda 55.71 ja jooksis 1500 meetrit ajaga 4.39,78.

Raja üksiktulemused olid teisel võistluspäeval 14,26 - 44.72 - 4.35 - 57.28 - 5.21,72. Jõeväli alustas teist päeva tõkkejooksus ajaga 15,43 ning heitis ketast 39.87 peale, kuid teivashüppes tuli leppida nulliga. Oda viskas Jõeväli seejärel 48.28 ja jooksis lõpetuseks 1500 meetrit ajaga 4.51,98.

Võistluse võitis 8083 punktiga ukrainlane Oleksi Kasjanov, teise koha saanud tšehh Adam Sebastian Helcelet sai 7989 punkti. Kolmandaks tulnud valgevenelane Eduard Mihhan kaotas Helceletile vaid kahe punktiga. Pahapilli edestas veel ka 7918 punkti kogunud norralane Lars Vikan Rise.