T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maret Ani võidutses uudsel alal

Priscilla Õmblus
Facebook Twitter
Comments
Anelle Luik ja Maret Ani rannatennist toksimas.
Anelle Luik ja Maret Ani rannatennist toksimas. Foto: Priscilla Õmblus

Nädalavahetusel toimus Viljandis esimene rahvusvaheline rannatennise turniir Viljandi Open, mille võidu napsasid endale eestlased Maret Ani ja Anelle Luik. Võistlusel osales kokku ligi 100 mängijat nii Eestist kui Lätist, Leedust, Venemaalt ja Soomest.

Naiste arvestuses võitsid eestlannad Ani ja Luik ülekaalukalt finaalis Vene ja Läti ühispaari Natalya Sizonenkot ja Ilona Gibertet 6:4 ja 6:1. Luige sõnul tuli finaali võit üsna kergelt. «Finaalis tuli enda tase lihtsalt välja mängida ja ega midagi ennast ületavat teha polnudki vaja,» lisas ta.

Ani jutu järgi on tema jaoks praegusel momendil rannatennist põnevam mängida kui tennist. «Hobi korras on rannatennist lahe mängida, sest seal on vähem pinget,» nentis Ani.

Tema sõnul avastas ta rannatennise enda jaoks Itaalias, kus ta seda lõbu pärast mängis. «Eestis kutsus mind Ott Ahonen mängima ning mulle hakkas see ala meeldima,» lausus ta.

Ani sõnutsi on neil koos Luigega plaanis ka Moskvas rannatennise MM-il osaleda.

Turniiri direktoril Ott Ahonenil leidus võistluse korraldamise kõrvalt aega, et ise reketi järele haarata ja võistlustulle astuda. Koos oma paarilise Ainar Laubega kaotasid nad tasavägises finaalis leedukatele Jurgis Rudgalvisele ja Skirmantas Macinskasile.

Ahoneni jutu järgi valiti turniiri toimumise kohaks Viljandi, sest seal on väga head tingimused võistluse korraldamiseks. «Samuti on Viljandis olemas arvestatav hulk mängijaid, kellele selline turniir väga kasulik on nii mängupraktika kui kogemuste mõttes,» lisas ta.

Ahoneni sõnul jäid mängijad võistlusega väga rahule. «Kõigile meeldis võistluspaik ning mainiti ka tasemel turniiri korraldamist ja organisatoorset poolt,» lausus ta.

Eesti lahtised rannatennise meistrivõistlused toimuvad Pärnus 12.–13. juulil.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles