Tšiili alistas valitseva maailmameistri Hispaania

Valitsev maailmameister Hispaania peab pärast tänast kaotust Tšiilile kotid kokku pakkima ja kodu poole suunduma. Foto: SCANPIX

Tšiili jalgpallimeeskond pole suutnud Hispaaniat juba 10 aastat alistada, kuid täna said nad sellega hakkama. Tšiili võitis valitsevat maailmameistrit 2:0. Tšiili läks kohtumist juhtima 20. mänguminutil, kui värava lõi Eduardo Vargas. Poolaja lõpuks tõi tabloole seisu 2:0 Charles Aranguiz. Hispaania meeskonnal on Austraalia vastu veel üks mäng jäänud pidada, kuid sellest ei sõltu enam suurt midagi ning pärast seda on neil aeg kotid kokku pakkida ja kodu poole suunduda.

Hispaania - Tšiili 0:2 (0:2)

Väravad: 20. Vargas, 43. Aranguiz

Hoiatused: 41. Alonso - 26. Vidal, 61. Mena

Hispaania: Casillas, Azpilicueta, Martinez, Ramos, Alba, Busquets, Xabi Alonso (46. Koke), Iniesta, Pedro (76. Cazorla), Costa (64. Torres), Silva.

Tšiili: Bravo, Isla, Medel, Silva, Jara, Mena, Aranguiz (64. Gutierrez), Diaz, Vidal (88. Carmona), Sanchez, Vargas (85. Valdivia).

Mängu käik (Hispaania - Tšiili):

Hispaania algkoosseis: Casillas, Azpilicueta, Javi Martínez, Ramos, Jordi Alba, Busquets, Xabi Alonso, Iniesta, Pedro, Diego Costa, Silva.

Tšiili algkoosseis: Bravo, Medel, Silva, Jara, Isla, Díaz, Aránguiz, Mena, Vidal, Sánchez, Vargas.

Mõlema riigi hümnid kõlavad.

0:0

AVAVILE ON KÕLANUD!

0:0

1. minut: Tšiili lööb esimese nurgalöögi ohtlikult karistusalasse.

0:0

3. minut: Hispaania asub rünnakule. Silva kaotab palli.

0:0

Tšiili alustab mängu üsna teravalt.

0:0

6. minut: Vidal pääseb löögile ning söödab värava suunas. Casillas teeb head tööd ja saab palli kätte.

0:0

7. minut: Iniesta niidetakse maha. Hispaania lööb karistuslöögi.

0:0

Mäng on alanud väga intsensiivselt. Mängutempo on kiire.

0:0

Mõlema tiimi keskkaitse teeb väga head tööd.

0:0

12. minut: David Silva lükatakse pikali Islani poolt. Tuleb karistuslöök.

0:0

13. minut: Ramos tahab karistuslöögi tõsta värava ette, kuid pall maandub otsajoone taga.

0:0

14. minut: Tšiili värava ees toimub kõvem võitlus palli pärast. Tehakse mitu pealelööki, kuid Bravo teeb head tööd ja tõrjub kõik pallid.

0:1

19. minut: VARGAS VIIB TŠIILI JUHTIMA! SEIS ON 0:1!

0:1

Tšiili rünnak algas Hispaania pallikaotusest.

0:1

22. minut: Xavi Alonso lööb karistusalas väravast mööda. Väga ohtlik olukord!

0:1

25. minut: Vidal saab kollase kaardi!

0:1

26. minut: Diaz niidab Iniesta maha.

0:1

26. minut: Costa saadab palli küljevõrku!

0:1

29. minut: Hispaania läheb out'i väljaviskest rünnakule, kuid kaotab palli.

0:1

30. minut: Käib äge võitlus keskväljal. Alonso lööb karistuslöögi, mis tõrjutakse.

0:1

Väljas on 26 kraadi. Kas Tšiili suudab sellist pressingut mängu lõpuni jätkata?

0:1

34. minut: Pedro niidab Jara maha ning saab hoiatuse.

0:1

Palli valdamise protsent 50 ja 50.

0:1

37. minut: Hispaania kaotab palli, võidab selle tagasi ning kaotab selle taaskord. Tšiili mängijad teevad tugevat pressingut.

0:1

38. minut: Alonso tsenderdab värava ette, kuid Bravo saab palli kätte.

0:1

Tšiili rünnakud on palju teravamad ja äkilisemad kui Hispaania omad. Hispaania mängib rahulikult.

0:1

39. minut: Alonso saab kollase kaardi!

0:1

41. minut: Tšiili lööb karistuslöögi, kuid Ramos saab pea vahele.

0:2

43. minut: ARANGUIZ TOOB TŠIILILE TEISE PUNKTI! SEIS ON 2:0 TŠIILILE!

0:2

45. minut: Esimesele poolajale lisatakse kaks lisaminutit.

0:2

45+1 minutit: Hispaania saab hea koha pealt karistuslöögi. Bravo saab palli kätte.

0:2

45+2 minutit: ESIMENE POOLAEG ON LÕPPENUD. TŠIILI JUHIB 2:0!

0:2

45. minut: TEINE POOLAEG ALGAS!

0:2

46. minut: Hispaania mängib väga ohtlikult Tšiili värava all. Mäng algab väga tempokalt!

0:2

48. minut: Costa lööb väga ohtlikult väravale peale, kuid Bravo tõrjub palli.

0:2

49. minut: Jordi Alba lööb eemalt väravale peale, kuid Bravo tõrjub palli.

0:2

Hispaania on mängu tempot kõvasti tõstnud!

0:2

51. minut: Hispaania saab karistuslööki lüüa 20. meetrilt.

0:2

52. minut: Ramos tõstab otse värava peale. Bravo tõrjub väga tugeva rünnaku.

0:2

56. minut: Aranguiz on vigastatud, kuid suudab mängu jätkata.

0:2

Kui võrrelda esimest poolaega teise poolajaga, siis võib öelda, et teisel poolajal on mängu tempo mitu korda kiiremaks muutunud.

0:2

60. minut: Mena saab kollase kaardi Pedro maha niitmise eest.

0:2

63. minut: Costa vahetatakse Torrese vastu välja.

0:2

64. minut: Aranguiz vahetatakse Gutierreze vastu välja.

0:2

68. minut: Isla lööb terava nurga alt väravale peale, kuid eksib ning lööb tühjast väravast palli üle.

0:2

73. minut: Ramos lööb Vargase jalaga õnnetult pikali.

0:2

76. minut: Pedro vahetatakse Cazorla vastu välja.

0:2

Tšiili kaitseliin tegutseb veatult. Hispaania ei pääse palliga väravale ligi.

0:2

79. minut: Hispaanlased söödavad värava ees, kuid keegi ei löö peale.

0:2

80. minut: Jordi Alba lööb väravale peale, kuid Bravo tõrjub rünnaku edukalt.

0:2

83. minut: Iniesta lööb väravale peale, Bravo tõrjub.

0:2

84. minut: Valdiva vahetatakse Vargase vastu välja.

0:2

87. minut: Hispaania saab karistuslöögi. Cazorla lööb väravale peale, kuid Bravo tõrjub.

0:2

90. minut: Poolajale lisatakse kuus lisaminutit.

0:2

90+1 minutit: Hispaania lööb kuuenda nurgalöögi. Ramosel võimalus väravale peale lüüa, kuid Bravo tõrjub.

0:2

90+6 minutit: KÕLAB LÕPUVILE! TŠIILI ALISTAS VALITSEVA MAAILMAMEISTRI HISPAANIA!

Hispaania 1:5 kaotus Hollandile oli riigi ajaloos alles teine vähemalt viieväravaline kaotus MMil. Viimati lasi Hispaania endale üldse viis väravat lüüa 1963. aastal, kui Šotimaale kaotati 3:6. Samas kaotas Hispaania avamängu ka nelja aasta tagusel MMil, kuid tuli lõpuks ikkagi maailmameistriks. Peatreener Vicente del Bosque on lubanud algkoosseisus vahetusi teha, kuid üks avamängu patuoinaid, väravavaht Iker Casillas säilitab suure tõenäosusega oma koha. Tema asendajaks saab del Bosque valida vaid Pepe Reina, sest David de Gea on kerge vigastuse tõttu veel nädalapäevad mängukõlbmatu.

Tšiili pole Hispaaniast senise kümne omavahelise kohtumise jooksul kunagi jagu saanud. Avamängus olid 3:1 paremad Austraaliast, ent hoolimata kiirest 2.0 eduseisu asumisest polnud tšiillaste mäng kuigi veenev. Palju sõltub sellest, kui kaua peab vastu äsja põlvetraumast paranenud Arturo Vidal, kes jõudis Austraalia vastu mängida 60 minutit.