Belgia võitis võrdsete lahingus napilt Venemaad

Belgia vahetusmees Divock Origi (vasakul) väravat tähistamas
Belgia vahetusmees Divock Origi (vasakul) väravat tähistamas Foto: SCANPIX

Brasiilias toimuval jalgpalli MM-finaalturniiril läksid H-alagrupi põnevusmängus omavahel vastamisi Belgia ja Venemaa. Tasavägise kohtumise võitis 1:0 Belgia, kui Divock Origi lõpu eel löödud värav Venemaa vastupanu murdis.

Belgial on kahe mängu järel kuue punktiga alagrupi kindel liider. Venemaa on ühe punktiga teisel kohal. Kell 22 kohtuvad omavahel samuti ühe punkti peal olev Lõuna-Korea ja avamängu kaotanud Alžeeria.

Mängu käik:

Belgia - Venemaa 1:0

-

Venemaa algkoosseis: Akinfejev, Kozlov, Ignaševitš, Kanunnikov, Glušakov, Kokorin, Berezutski (c), Šatov, Samedov, Faizulin, Kombarov

Belgia algkoosseis: Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Kompany (c), Witsel, De Bruyne, Fellaini, Lukaku, Hazard, Mertens, Van Buyten

-

Kõlavad riikide rahvushümnid

-

Hümnid kuulatud ning kõik avavileks valmis

-

KOHTUMINE ON ALANUD!

2min

Venemaa jõuab kiirelt ka pealelöögile, kuid Belgia kaitsjad blokeerivad selle ürituse

5min

Esialgu dikteerib tempot Belgia koondis. Seni siiski midagi väga ohtlikku ei ole tekitatud

8min

Venemaa ei ole palli oma valdusesse peaaegu saanudki

10min

Akinfejevi suudab esimese tsenderduse läbi raskuste rusikatega eemale lüüa. Siiski vilistati Fellainile ka samas olukorras suluseis

12min

Esimene ohtlik olukord Belgia värava all. Faizulin saab 20 meetri pealt vabalt löögile, kuid Courtois tõrjub

14min

Väga hea kontrarünnak Belgialt. De Bruyne pääseb karistusalasse, kuid tema söödu Lukaku suunas suudavad kaitsjad klaariks lüüa

15min

Mäng on läinud lahtisemaks. Kui alguses hoidis palli ainult Belgia, siis nüüd liigub pall ühest väljaku otsast teise

17min

Venelased peavad väga suure hoolega jägima Fellainit. On näha, et belglased otsivad tsenderdustega just pikka ja võimsa ehitusega Manchester Unitedi mängumeest. Seni pole pallid siiski Fellainini veel jõudnud

20min

Mertens teeb pika soolo ning lõpetab selle ka ohtlikku löögiga, mis napilt esimesest postist mööda lendab. Belgia ründab mitmekülgselt ja huvitavalt.

22min

Senise mängu jooksul on belglased vallanud palli 65 protsenti mänguajast

26min

Venemaalt ohtlik rünnak, mille belglased siiski kiiresti ära klaarivad. Belgia tuleb kohe kiiresti üle ning proovib kontraga venelastele ohtu tekitada. Löögile ei jõuta

28min

Venemaa on võtnud ohjad enda kätte ja on ise muutunud üritavamaks pooleks. Belgia hoidis küll palju palli, kuid löögile saadi siiski vähe

31min

Belgia vahetab: Vertongen asendab Vermaelenit. Ilmselt on vahetuse põhjuseks vigastus, kuid silmnähtavalt Belgia kaitsja ei lonka

35min

Ka pallivaldamise protsent on muutunud võrdsemekas: 53:47 Belgiale

36min

Mertens murrab vasakult äärelt läbi, kuid Akinfejev suudab lähilöögi (võis olla ka terav tsenderdus) tõrjuda

39min

Glušakov teeb Hazardi vastu vea ja teenib kollase kaardi

43min

Venemaalt mitu head rünnakut järjest, mis lõppevad nurgalöökidega. Teise nurgalöögi järel pääsetakse ka löögile, kuid pall lendab üle värava

44min

Mängu parim võimalus! Kokorin pääseb tsenderduse järel kuuelt meetrilt täiesti vabalt löögile, kuid mees suunab palli väravast mööda.

45min

Poolajale lisatakse üks minut

-

POOLAEG!

-

Kui esimese poolaja alguses tundus, et Belgia on parem ning hoidis palli pidevalt enda kontrolli all. Poolaja keskel aga muutus mäng avatuks ning parima võimaluse eest hoolitses hoopis Venemaa. Kokkuvõttes väga võrdne poolaeg.

ALGAS TEINE POOLAEG!

48min

Esilagu proovib taas domineerida Belgia

49min

Witsel saab kokkupõrkes venelasega vigastada. Paistab, et mehele teeb valu õlg

50min

Midagi hullu õnneks ei juhtunud, Witsel on tagasi väljakul

52min

Mäng jätkub võrdselt. Venemaa kombineerib pikalt ning teenib lõpuks nurgalöögi

54min

Venemaa jätkab ründamist ning Glušakov jõuab ka löögile. Terava nurga alt sooritatud löök lendab siiski üle Belgia värava

54min

Witsel teenib kollase kaardi

56min

Belgia on Venemaaga raskustes. Siiski on näha, et kumbki meeskond liigseid riske ei võta. Kõige olulisem on hoiduda kaotusest

56min

Belgia vahetab: Lukaku lahkub, Origi tuleb tema asemele

59min

Korraks kisub mäng jälle lahtiseks ning kordamööda proovitakse kiirrünnakutega nõelata

62min

Venemaa vahetab: Ještšenko sisse, Kozlov välja

66min

Pallivaldamise protsent on viigis 50:50

68min

Kohtumise tempo on läinud alla ning publik laseb vilet

71min

Venemaa teeb vahelduseks paar kiiremat liigutust, kuid kontrarünnaku järel löögile ei pääseta. Siiski teenitakse nurgalöök

73min

Venemaa suudab mitme standardolukorra järel Belgia kaitsele raskusi valmistada

74min

Alderweireld teenib kollase kaardi

75min

Belgia vahetab: Mertens välja, Mirallas sisse. Ründesse värskust juurde!

76min

Venemaa hoiab aga palli ja on endiselt üritavam pool. Ka pallivaldamine on lõpuks nende kasuks kaldunud. Taas teenitakse ka nurgalöök

78min

Venemaa teeb mitme minuti jooksul väga head survet Belgia väravale. Löögile siiski ei jõuta. Kuid värav on üha rohkem õhus

81min

Ještšenko lõpetab ilusa kombinatsiooni löögiga, kuid pall lendab alumisest nurgast meetri jagu mööda

83min

Venemaa vahetab: alati ohtlik Dzagojev tuleb väljakule, lahkub Šatov

84min

Mirallas lööb karistuslöögist posti!

85min

Nüüd on Belgial olnud mitme minuti pikkune hea periood, kus jõuti väravale ka väga lähedale

86min

Hazard pääseb pärast läbimurret umbes 11 meetri pealt löögile, kuid pall lendab nurgalöögiks

88min

VÄRAV! ORIGI VIIB BELGIA JUHTIMA!

88min

Venemaa kaitseliin laseb Hazardil vasakult äärel karistusalasse murda. Seejärel täpne sööt Origile, kes palli kindlalt lati alla virutab

90min

Venemaa vahetab: Keržakov sisse, Samedov välja

90min

Kohtumisele lisatakse kolm minutit

90min

Mirallas pääseb väravavahiga silmitsi, kuid Akinfejev tõrjub. Minut lõpuni

-

KOHTUMINE ON LÕPPENUD! BELGIA VÕTAB VAHETUSMEHE ORIGI VÄRAVAST VÄÄRTUSLIKU 1:0 VÕIDU

H-alagrupi avavoorus alistas Belgia vahetusmängijate Marouane Fellaini ja Dries Mertensi väravatest 2:1 Alžeeria. Venemaa viigistas aga 1:1 Lõuna-Koreaga, mäletatavasti kinkis Lõuna-Korea meeskonnale avavärava Igor Akinfejevi eksimus.

H-alagrupi tabeliseis esimese vooru järel: 1. Belgia 3 punkti, 2. Venemaa 1, 2. Lõuna-Korea 1, 4. Alžeeria 0.

Postimees.ee toob kell 19.00 algava kohtumise käigu lugejateni.