Haugasmägi tuli maailmameistriks, Peetsman viidi avarii järel intensiivravisse

Maailmameistrivõistluste esikolmik.

FOTO: Eesti Veemoto Liit

Poolas, Chodzieżis lõppesid täna veemotoklassi OSY-400 maailmameistrivõistlused. Eestlastest oli kohal neli pilooti ja tiitlit kaitses Rasmus Haugasmägi, Raivo Peetsman sai avarii käigus aga kannatada ja viidi haiglasse.

Ajasõitudes oli Haugasmägi esimene, Cezary Strumnik teine ja Algo Kuus kolmas. Kvalifikatsioonisõitudest pääsesid kõik eestlased otse finaali. Esimese võistlussõidu võitis kindlalt Haugasmägi, slovakk Miroslav Bazinski oli teine ja Kuus kolmas.

Teises sõidus toimus kordusstart, kuna Poola võidusõitja Tomas Mordal lendas paadiga ümber. Võitjana väljus sõidust kindlalt tiitlikaitsja Haugasmägi, Kuus oli teine ja Bazinski kolmas. Kolmanda sõidu teisel ringil toimus avarii Eesti piloodi Raivo Peetsmani ja Ameerika võidusõitja vahel. Õnnetuses viga saanud Peetsman viidi haiglasse ja tema seisund on stabiilne, kuid eestlast hoitakse intensiivraviosakonnas jälgimise all. Peale õnnetust katkestati võistlus ja tulemused kuulutati välja esimese kahe sõidu põhjal, mille järgi tuli maailmameistriks Haugasmägi, teine oli Bazinski ja kolmanda koha sai Kuus.

Tagasi üles