Ilja Glebov läks sõjaväkke, paariline valis šveitslase

Maria Sergejeva ja Ilja Glebov

FOTO: Liis Treimann

Aprilli lõpus avaldas Eesti paarissõitja Ilja Glebov, et lõpetas koostöö Maria Sergejevaga ning jätkab oma uisutajakarjääri noorukese venelanna Darja Popovaga tunnustatud treeneri Ingo Steueri käe all.Mai keskel pidid Glebov ja Popova alustama Saksamaal Chemnitzis ettevalmistust uueks hooajaks. Steueril, kelle kuulsaimad hoolealused on kahekordsed maailmameistrid ja kolmekordsed Euroopa kuldmedalistid Aljona Savtšenko – Robin Szolkowy, jagus uue paari kohta vaid kiidusõnu. «Esmamulje on hea,» lausus Steuer toona. «Kui nad töötavad hästi ja õnnestub vigastusi vältida, on võimalik paremaks saada.»

Paraku on aga nüüd seis sootuks teine. Popova on viimasel ajal treeninud šveitslase Timothy Leemanniga, kes oli varem üksiksõitja.
Vahepeal oli õhus võimalus, et kuu lõpus 23-aastaseks saav Glebov moodustab uue paari šveitslanna Anais Morandiga. Morand uisutas varem kaasmaalase Antoine Dorsaziga, kes aga juuni alguses ootamatult teatas, et otsustas 21-aastaselt karjääri lõpetada, kuna ei näinud enam motivatsiooni jätkata. 2008. aastal Steueriga koostööd alustanud Morand ja Dorsaz tegid tänavu väga hea hooaja ja neid peeti suure tulevikuga paariks.

Šveitsi väljaannete andmetel ei tule aga ka Morandi ja Glebovi partnerlusest midagi välja, sest mõlemad osalesid sel aastal Vancouveri olümpial erinevate riikide lipu all ning see tähendab, et nad peaksid tuleva hooaja vahele jätma. Et seda vältida, on Morand väidetavalt otsustanud aasta üksiksõitjana võistelda.

«Praegu pole midagi kindlat teada, seetõttu jään täpse vastuse võlgu,» tunnistas Eesti Uisuliidu asepresident Maire Arm. «Kõik on liiga värske, et seda kommenteerida, me ei tea isegi, mis suunas asjad liikuma hakkavad.»

Uue paarilise otsingud muudab keerulisemaks asjaolu, et eilsest läks Glebov sõjaväkke, seetõttu ei õnnestunud ka Postimehel noormeest tabada. «Ta läks kaheks kuuks sellesse n-ö spordisõjaväkke,» kinnitas Glebovi noorem õde, Eesti edukaim uisutaja Jelena Glebova. «Tegelikult on juba mitu aastat tahetud, et ta seal ära käiks, aga olümpia tõttu lükati seda edasi. Mis seal ikka, nagunii tuleb ükskord käia, parem siis juba praegu.»

«Treener oli sellega nõus, sest ta sai aru, et pole midagi teha, lihtsalt peab minema sõjaväkke,» lisas Glebova.

Tagasi üles