Saksamaa koondis seisul 5:0 riietusruumis: Brasiiliat ei alandata

Inna-Katrin Hein
Saksamaa värvavaht Manuel Neuer, Mats Hummels ja Brasiilia koondise mängija Bernard Foto: SCANPIX

Saksamaa koondis langetas poolaegade vaheajal riietusruumis erakordse otsuse.

Jalgpalli MMi poolfinaalis Brasiiliaga kohtunud Saksamaa oli korraldajamaa meeskonnale löönud esimese poolaja lõpuks viis väravat, edastab Daily Mail.

Poolaegade vahepeal riietusruumis olles leppisid sakslased kokku, et nad ei hakka Brasiiliat alandama.

«Leppisime kokku, et mängime mängu nii nagu peab lõpuni, kuid püüame Brasiiliale mitte tekitada alandustunnet,» meenutas kaitsja Mats Hummels.

Ta lisas, et vastast tuleb austada ning oli tähtis, et nad ei langenud nii madalale, et oleks hakanud klounaadi tegema.

«Meie jaoks oli kõige tähtsam, et saaksime mängida 90 minutit oma parimal tasemel ilma suurte inimlike prohmakateta,» selgitas Hummels.

Saksamaa koondis tegi teisel poolajal Brasiiliale veel kaks väravat ning võitis lõpuks tulemusega 7:1.

Hummels ei pääsenud teisel poolajal enam väljakule. Tema asemele saadeti Per Mertesacker.

Hummels kommenteeris ka 13. juulil toimuvat finaali, kus Saksamaa vastaseks on Argentina.

«Hoiame jalad maas ja pea selge. Samas teame, et finaalmäng ei tule kerge,» lausus Hummels.