Pühapäeval Nagoyas algava aasta neljanda suurturniiri võitja ei saa autasustamisel enda käes hoida Jaapani rahvusmaadluse kõige tähtsamat trofeed – Imperaatori Karikat. Selle karikaga on võitjaid autasustatud juba 85 aastat. Isegi sõja ajal ei jäänud see karikas kordagi välja andmata.
Probleemid sumomaailmas jätkuvad: Nagoya-basho võitja jääb auhindadest ilma
Järjekordsel sumoliidu direktorite nõukogu koosolekul otsustati loobuda ka kõigist muudest võiduga kaasnevatest auhindadest, et mitte heita pesapalliskandaali varju heategijatele, partneritele ja sponsoritele.
Koos 10 miljoni (umbes 1,4 miljonit krooni) suuruse rahalise preemiaga saab sekitori, kes 15 päeva jooksul kõige rohkem võite kogus, vaid turniirivõitjale kuulva rändava lipu.
Suurturniiri viimasel päeval 25.juulil jääb turniiri edukaim rikishi ilma järgmistest traditsioonilistest auhindadest ja preemiatest: Jaapani peaministri karikas, Mongoolia peaministri trofee, Tšehhis, Ungaris ja Prantsusmaal valatud sõpruse karikad, aastane Mehhikol õlle varu, aastane Araabia Ühinenud Emiraatides toodetud mootorikütuse varu, 72 liitrine vaat saket «ozeki», 50 000 konserveeritud vuti muna (Aichi prefektuuri kubernerilt ), tonn juur- ja puuvilju, seeni, mune ja liha (Jaapani Põllumajandustootjate Ühingult), rahalised kingitused Jaapani rahvusringhäälingult NHK ja ajalehtedelt
Mainici Daily News ning Tyunichi Shimbun.
Sumojuhtide vabatahtlik väärikatest ja hinnalistest auhindadest loobumine, mille koguväärtust hinnatakse umbes 6 miljonile jeenile (umbes 840 000 krooni), pani kriitiliselt sõna võtma ka yokozuna Hakuho.
Neljateistkümne basho võitja leiab, et sumoliit «keeras vindi üle». Valge Fööniks tuletab
sumojuhtidele meelde, et Imperaatori Karikast unistades valavad rikishid treeningutel palju higi.
Hukka mõistis Hakuho ka NHK pretsedenditu otsuse, loobuda Nagota-basho otseülekannetest, lisades, et see otsus ei puudata mitte ainult jaapanlasi, sest reportaaže oodatakse kogu maailmas.