Tanel Leok võitis Väino Leoki rändkarika

Tanel Leok Sõmerpalus.

FOTO: Rauno Kais

Eile õhtul sõideti Võrumaal Sõmerpalus seitsmendat korda rahvusvaheline staadionikross Väino Leoki karikale, kus lisaks tavapärastele võidukihutamistele toimus ka esmakordselt Baltikumis eraldi võistlus elektrilistele krossitsiklitele.

Tuhandete pealtvaatajate marulise kaasaelamise najal võitis superfinaali ja oma vanaisa Väino rändkarika Tanel Leok (TM, Sõmerpalu MK), kes asus võistlust juhtima juba stardist ja edestas teisena lõpetanud soomlast Harri Kullast (KTM, Sahkar KTM Racing) 8,7 sekundiga. Kolmandaks sõitis end Leoki meeskonnakaaslane itaallane Davide Guarneri, kes kaotas Leokile juba 15,4 sekundiga.

MX1 Interi sõidu võitis Kullas, teisele kohale sõitis end Leok ja kolmandaks tuli Gert Krestinov.

Klassis MX2 ei olnud tänavu lätlasele Matiss Karrole (KTM) vastast, kes võitis kindlalt mõlemad sõidud. Parima eestlasena oli sõidud neljanda ja viiendana lõpetanud Andre Park (Yamaha, Yamamoto RC) kokku viies.

Open klassis oli kahe sõidu kokkuvõttes parim Jüri Triisa (Honda, RedMoto Honda Racing). Teisele kohale sõitis end Aleksei Vinogradov ja kolmanda koha saavutas Vairis Alesejevs.

Juuniorite 125cc klassis sõideti üks sõit ja seal võttis kindla võidu Hardi Roosiorg (KTM, Sahkar KTM Racing), kes edestas Jan Jakobsoni (KTM, KTM Racing Team) 16,6 ja Hendrik Talvikut (KTM, Paikuse MK) 21,4 sekundiga.

Open Hobby klassis võtsid kaksikvõidu Kawasakidel võistelnud lätlased Didzis Gorbenko ja Kalvis Skratins eestlase Aaron Nau (Kawasaki, Saku MK) ees. Naiste sõidu võitis kindlalt lätlanna Elina Kalnina (KTM), talle järgnesid Maarja-Liis Järvekülg-Luoma (Kawasaki) ja Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK). Mini MX sõidus võttis võidu Marthi Lepik (Bucci Moto, Mini RC) oma isa Marko (Rotek) ja vanameister Mati Tagapere (Rotek, Mini RC) ees. Sõidu ainus naisvõistleja Marleen Valdas (BBR) lõpetas Mini klassis 14. kohaga.

Sõmerpalus sõideti teist aastat ka enduurokrossi ning kivistel ja teistel rasketel takistustel kulgenud raja suutis kaks korda kõige kiiremini läbida Aigar Leok (TM, Sõmerpalu MK). Kummaski sõidus järgnesid talle Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Team) ja võitja vend Martin Leok (KTM). Samas sõidus osalenud Hobby klassis tuli võitjaks Marek Uustalu (Gas-Gas, Kose AMK), teine oli lätlane Juris Bergs (TM) ja kolmas Soome poiss Kosti Kirjavainen (Yamaha).

Motokrossile harjumatus vaikuses toimunud KTM Freereide E elektri krossitsiklite esimese Baltikumi sõidu võitis kindlalt Karro, kes edestas Vlaanderenit 3,1 ja Kullast 12,7 sekundiga. Järgmistel kohtadel lõpetasid ajaloolise sõidu Mathias Plessers (Belgia), Heido Havam (KTM Racing Team), Henri Roosiorg (Sahkar KTM Racing) ja Aivar Moks.

Ajaloohõngulise Retro klassi sõidu võitis Rain Koch (CZ), teisena ületas lõpujoone Andres Pilt (IZ) ja kolmandana Indrek Krestinov (CZ).

Enne superfinaali startinud Säärude sõidus osales ühtekokku pea 100 osalejat, seda siis soolosõitjate kui ka külgkorvidel või spetsiaalmonstrumitel startinud sõitjate näol. Sportlikus võiduajamises oli parim eelmisel aastal teise koha saanud lätlane Ainars Karro, kellele järgnesid tema kaasmaalased Toms Leitis ja Niks Gredzens

Tagasi üles