Eile saadetigi EOKst Eesti Suusaliidule, Eesti Kergejõustikuliidule, laskesuusatamise föderatsioonile ja treenerite kutsekomisjonile kirjad, kus oodatakse seisukohavõtte. Kõige tõsisem küsimus püstitati kutsekomisjoni ette: hinnata tuleb kõrgeimat treenerikvalifikatsiooni omavate Alaveri ja Lembergi kutsesobivust. Tegemist oli osava käiguga, sest kutsekomisjoni juhib ei keegi muu kui Kristjan Port.
Kuidas reageerisid EOK kirjale ja kogu juhtumile alaliidud? Selge on see, et suuri otsuseid ei maksa nendelt oodata.
Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi rääkis, et raportis mainitud inimesed saavad oma edasiste sammude üle ise otsustada ning alaliidul on võimalik selles osas olla lihtsalt nõuandvas rollis. Millist nõu kavatsetakse anda, pole teada. Teigamägi viitas ka sellele, et tema juhitav alaliit võitleb aktiivselt keelatud ainete kasutamise vastu. «See on olnud meie jaoks oluline – rohkemgi, kui me igapäevaselt laseme välja paista,» sõnas ta.
Suusaliidu peasekretär Jaak Mae väitis, et Alaver ja ka sama looga seotud Raul Olle on alaliidu juhatuse ees juba varem aru andnud. «Nüüd peame otsustama, kas küsime nende käest neid asju uuesti või saadame EOK-le juba talvel saadud seisukohad,» rääkis Mae. Huvitav on see, et Alaver pidas vajalikuks asju selgitada oma alaliidu juhatuses, kuid keeldus seda tegemast Bernatski komisjoni ees.
Laskesuusatamise föderatsiooni peasekretär Kristjan Oja meenutas, et Lessinguga vesteldi juba skandaali puhkedes, ja pidas tõenäoliseks, et sportlane kutsutakse veel kord jutuajamisele. Igatahes lubatakse EOK-le saata vastused. Oja oli ainus, kes möönis, et süüdistuste alla sattunud inimeste soovimatus uurimisele kaasa aidata on pisut kummaline. Kergejõustiklaste ja suusatajate hulgas ei tekitanud see aga mingeid küsimusi. Eks seegi viita arusaamale, et parem oleks vana asja mitte torkida.