Niit piirdus 200 m distantsil eeljooksuga

Marek Niit (paremal) 200 m jooksu finišis.
Marek Niit (paremal) 200 m jooksu finišis. Foto: Mihkel Maripuu

Zürichis toimuval kergejõustiku EMil 400 m jooksus poolfinaali pääsenud Marek Niit tuli täna starti ka 200 m distantsil, kuid sellel alal piirdus eestlane eeljooksuga.

Niit tuli rajale kolmandas eeljooksus, kus tulemus 21,04 andis talle kaheksa mehe konkurentsis seitsmenda koha. Kolmanda eeljooksu võitis britt Danny Talbot 20,63ga, teine oli kreeklane Likourgos-Stefanos Tsakonas 20,64ga ja kolmas itaallane Diego Marani 20,65ga. Edasi poolfinaali pääseski jooksu kolm paremat.

Niidu nimele kuuluv Eesti rekord 20,43 pärineb aastast 2011, kui eestlane sai sellise tulemuse kirja Des Moinesis.

Eeljooksude parim oli neljanda eeljooksu võitnud britt Adam Gemili, kes sai kirja aja 20,39.